Site icon E-Okul 2024

2020 LGS Mazeret Sınavı Var mı?

2020 LGS Mazeret Sınavı Var mı?

20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan LGS’nin mazeret sınavı yapılacak mı? Öğrencilerin merakla beklediği sorunun cevabı netleşti. İşte yanıtı…

Ortaokul 8. sınıf öğrencileri liselere giriş sınavına 20 Haziran 2020 Cumartesi günü girecekler. Sınava girecek öğrenciler ve velileri sınavdan önce LGS ile ilgili detayları merak ediyor. Bu detaylardan birisi de mazeret sınavı olup olmayacağı. Herhangi bir sağlık sorunu veya çeşitli nedenlerden dolayı LGS’ye giremeyecek olan öğrenciler için LGS mazeret sınavı var mı? sorusu sorulmaya başlandı.

LGS Mazeret Sınavı Yapılacak mı?

20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan LGS mazeret sınavı olmayacak. LGS’ye çeşitli nedenlerle girmeyen öğrenciler için ne yazık ki mazeret sınavı yapılmayacak. Bu nedenle lgs için tüm hazırlıklarınızı iyi yapın.

 Tedavi gören veya Kovid-19 tedavisi gören öğrencilere yönelik ayrı bir sınav hizmetiniz olacak mı?
– Sınav hazırlığı sürecini öğrencilerin sağlığını ve güvenliğini önceleyerek tasarladık. Bu kapsamda koronavirüs tedavisi görmekte olan öğrencilere hastanelerde sınav hizmeti sunulabilecek. ‘Sınav Tedbir Hizmeti’ alınabilmesi için veliler ya da vasiler tarafından, öğrencinin sınava alınacağı adresin yer alacağı dilekçe ve mazeret durumunu bildiren belgeler ile il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerine başvuru yapılması gerekiyor. Dilekçeler, Bölge Sınav Yürütme komisyonlarınca değerlendirilerek öğrencilerin durumuna uygun, ‘Sınav Tedbir Hizmeti’ sunulacak.

LGS İle İlgili Merak Edilenler

Exit mobile version