Site icon E-Okul 2024

DYK Kurs Başvurusu (e-kurs.meb.gov.tr) 2023

E-Kurs başvuru, Destekleme ve Yetiştirme Kurs Başvurusu e-kurs.meb.gov.tr adresi üzerinden yapılacak. 2023 2024 Eğitim Öğretim yılı DYK kurs başvuruları başladı. İşte kurs başvuru ekranı…

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı içi MEB DYK kılavuzunu yayımladı. Kılavuza göre bu sene ortaokullarda sadece 8. sınıflar kursa başvuru yapabilecek. Liselerde ise 11 ve 12. sınıflar kurs başvurusu yapabilecek. İşte tüm detaylar ve kurs başvuru ekranı..

DYK KURS BAŞVURU TARİHLERİ

DYK öğrenci kurs başvuruları: 24-28 Ağustos 2023
DYK öğretmen kurs başvuruları: 24-28 Ağustos 2023

8. sınıf öğrencileri 2023-24 eğitim öğretim yılı için kurs başvurularını 24 Ağustos ile 28 Ağustos tarihleri arasında yapabilecek. En fazla 6 ders seçebilecekler.

E-KURS DYK KURS BAŞVURUSU YAP

E-Kurs başvuru yapmak için e-kurs.meb.gov.tr sitesine girdikten sonra, sitenin üst menüsünde bulunan ÖĞRENCİ BAŞVURUSU butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza gelen pencereden eğer örgün öğretim öğrencisi iseniz (8 veya 11,12) E-Okul Öğrenci Başvurusu , eğer açık öğretim öğrencisi iseniz Açık Lise Öğrenci Başvurusu, eğer mezun durumdaysanız Mezun Öğrenci Başvurusu, menülerini kullanınız.

1- E-Okul Öğrenci Başvurusu (DYK e-kurs.meb.gov.tr)

Eğer örgün eğitim veren bir kurumda öğrenciyseniz yani 8. sınıf, 11.sınıf veya 12. sınıf öğrencisi iseniz E-Okul Öğrenci Başvurusu butonu ile DYK kurs başvurusu yapabilirsiniz.

E-Okul Öğrenci Başvurusu butonuna tıkladığınızda, Sizden Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul Numarası ve Nüfus Cüzdanı Seri No isteyecek. Bu bilgileri doğru bir şekilde girip GİRİŞ YAP butonuna tıklıyoruz.

2- Açık Lise Öğrenci Başvurusu

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri de DYK kurs başvurusunda bulunabilecek. e-kur.meb.gov.tr sitesinden Öğrenci başvuru ekranını tıkladığınızda Açık Lise Öğrenci Başvurusu tıklıyoruz ve açılan ekrandan T.C. Kimlik No ve Açık Öğretim Lisesi şifrenizi girip başvuru yapabilirsiniz.

3- Mezun Öğrenci Başvurusu

Mezun öğrenciler E-Kurs DYK başvurusu için T.C. Kimlik No ve E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapabilirler.

DYK KURS BAŞVURU ŞARTLARI

Exit mobile version