e Okul Kayıt Sorgulama 2019 2020

e okul kayıt sorgulama e kayıt sonuçları 2019 2020

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı için ilkokul 1.sınıf kayıt sonuçları, Ortaokul 5. sınıf kayıt sonuçları e okul üzerinden öğrenilecek. Çocuğunuzun hangi okula kayıt olduğunu e okul kayıt sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. İşte e okul kayıt sonuçları, e okul kayıt sorgulama ekranı..

1. SINIF, 5. SINIF KAYIT SONUÇLARI AÇIKLANDI….

2019-2020 1.sınıf ve 5. sınıf ekayıt sonuçları aşağıdaki linklerden sorgulayabilirsiniz. E okul kayıt sorgulama işlemleri temmuz ayı ortasında başlayacak.

2019-2020 e Okul Kayıt Sorgulama e Okul Veli Girişi

e okul kayıt sorgulama 2019 2020 e okul kayıt sonuçları 1. sınıf 5. sınıf

e Okul 1. Sınıf Kayıt Sonuçları için TIKLA >

e Okul 5. Sınıf Kayıt Sonuçları için TIKLA >

Çocuğunuzun hangi okula kayıt olduğunu öğrenmek için e okul kayıt sorgulama ekranından Öğrenci T. C. Kimlik No ve Doğum Tarihi bilgilerini doldurmanız gerekiyor. Kayıt sonuçlarını öğrenmek isteyen veliler e okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapamazlar. Kayıtlar tamamlandıktan sonra e okul VBS girişi yapabilirler. Bu yüzden e okul kayıt sonuçlarını e okul sayfası üzerinden verilecek olan bağlantı ile öğrenecekler.

2019-2020 1. Sınıf Kayıt Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Önümüzdeki yıl ilkokul 1.sınıfa gidecek olan çocuklar adreslerine en yakın okullara kayıt olacaklar. Oturduğunuz yani ikamet adresinize en yakın ilkokul genellikle kayıt sonuçlarına çıkacaktır. Peki 1. sınıf kayıt sonuçları yani çocuğumun hangi okula gideceğini ne zaman öğrenebilirim. E okula girdiğimde 1. sınıf kayıt sonuçlarını göremiyorum?

1. sınıf kayıt sonuçları Temmuz ayı ortasında-sonuna doğru açıklanacak. Öncelikli olarak e okulda ortaokul 8. sınıf kayıt sonuçları yayınlanacak ardından da ilkokul 1.sınıf kayıt sonucunu öğreneceğiz.

Aynı şekilde Ortaokul 5. sınıf kayıt sonuçları da temmuz ayında açıklanacak.

Veliler şimdi heyecanla çocuklarının hangi okula gideceklerini, kayıt olacaklarını öğrenmek için bekliyor. Kayıt sonuçlarının açıklanması ile e okula giriş yapacak olan veliler bazen e okul sitesinde sorun yaşayabilirler. e okul giriş esnasında yoğunluk nedeni ile ata alabilirler. Böyle durumlarda yoğunluğun geçmesini bekleyeceksiniz.

E okul Giriş İle Yaşanan Problemler ve Çözümleri

e okul giriş yapan veliler giriş esnasında bazı problemler yaşayabilir. e okul kayıt sorgulama yaparken, e okul 1.sınıf ve 5. sınfı kayıt sonuçlarını öğrenirken e okul hata verebilir. Bazı hatalar ve çözümleri;

  • e Okul Giriş Kodu resimdeki rakamlar görünmüyor!
    Eğere okul girişi sırasında resimdeki rakamlar görünmüyorsa girdiğiniz tarayıcıyı değiştirip farklı bir tarayıcı ile girmeye çalışın(firefox, chrome vb.)
  • e Okul açılıyor fakat Giriş tıklayınca açılmıyor!
    e okula kayıt sorgulama yaparken bilgileri girdiğinizde GİRİŞ butonuna bastığınızda sonuç vermiyorsa sunucu yoğunluğu yaşanıyor olabilir. e okul Sunucu sorunu için biraz bekleyip tekrar denemenizi öneririz.
  • e okul öğrenci bulunamadı hatası!
    e kayıt sonuçları sırasında T.C. Kimlik No ve Doğum Tarihi yanlış girilirse bu şekilde hata verebilir.

e okul girişi ve e okul kayıt sonuçları ile ilgili yaşadığınız problemler varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

e Kayıt Sonuçları 2019-2020

e okul 1. sınıf ve 5. sınıf kayıt sonuçları sorgulama ekranı şimdilik aktif değil. 2019 2020 e kayıt sonuçları temmuz ortası temmuz sonu gibi aktif olacak. Şimdilik e kayıt sonuçları ekranı direkt olarak e-okul.meb.gov.tr sitesine açılmaktadır. e-okul.meb.gov.tr sitesinden e-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ ve VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ girişleri bulunmaktadır. Bu girişler şu şekilde;

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ: e okula kaydı yapılmış öğrenciler ve velileri için giriş
e-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ: Öğretmen ve İdareciler için e okul giriş ekranı

Yukarıda gördüğünüz gibi e okula kaydı yapılmamış çocuklar e okula giriş yapamazlar. e okul kayıt sonuçları sayfanın ilk başında verdiğimiz linkten öğrenilecek.

e okul e kayıt sonuçlarını öğrenmek için biraz daha beklemek zorundasınız. Link aktif olduğunda resimdeki gibi bir ekran çıkacak.

e okul kayıt sorgulama 2019 2020 e okul kayıt sonuçları 1. sınıf 5. sınıf

GİRİŞ KODU: ekranda çıkan rakamlar
T.C. Kimlik No: Öğrenci T.C. Kimlik No
Doğum Tarihi: Öğrenci doğum tarihi bilgisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here