e-Okul Kayıt Sorgulama 20234 Ocak

Adrese göre okul sorgulama, e-okul kayıt sorgulama 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında çocuğum hangi okula gidecek? İlkokul 1.sınıf kayıt sonuçları, 1. sınıf ve 5. sınıf e-okul kayıt sonuçları, adrese göre okul sorgulama sayfası…

2023-2024 Eğitim Öğretim yılında çocuğunuzun hangi okula gideceğini, hangi okula kayıt olacağını merak ediyorsanız aşağıdaki E-okul Kayıt SORGULAMA linkinden adrese göre okul sonuçlarını öğrenebilirsiniz. İşte e okul kayıt sonuçları, e okul kayıt sorgulama ekranı..

E-okul Kayıt SORGULAMA 2023-2024

e-Okul kayıt sonuçlarını aşağıdaki linkleri tıkladığınızda açılan sayfadan Öğrenci T. C. Kimlik No ve Doğum Tarihi bilgilerini doldurup sorgulama yapabilirsiniz.

e Okul Kayıt Sorgulama 2023-2024

e-Okul 1. Sınıf Kayıt Sonuçları ve e-Okul 5. Sınıf Kayıt Sonuçları Sorgulama Ekranı…

Çocuğunuzun hangi okula kayıt olduğunu öğrenmek için e-okul kayıt sorgulama ekranından Öğrenci T. C. Kimlik No ve Doğum Tarihi bilgilerini doldurmanız gerekiyor. Kayıt sonuçlarını öğrenmek isteyen veliler e okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapamazlar. Kayıtlar tamamlandıktan sonra e okul VBS girişi yapabilirler. Bu yüzden e okul kayıt sonuçlarını e okul sayfası üzerinden verilecek olan bağlantı ile öğrenecekler.

2023-2024 e-okul Kayıt Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Önümüzdeki yıl ilkokul 1.sınıfa gidecek olan çocuklar adreslerine en yakın okullara kayıt olacaklar. Oturduğunuz yani ikamet adresinize en yakın ilkokul genellikle kayıt sonuçlarına çıkacaktır. Peki 1. sınıf kayıt sonuçları yani çocuğumun hangi okula gideceğini ne zaman öğrenebilirim. 2023-2024 e-okul kayıt sorgulama linki ne zaman açılır? E okula girdiğimde 1. sınıf kayıt sonuçlarını göremiyorum?

1. sınıf kayıt sonuçları Temmuz ayı ortasında-sonuna doğru açıklanacak. Öncelikli olarak e okulda ortaokul 8. sınıf kayıt sonuçları yayınlanacak ardından da ilkokul 1.sınıf kayıt sonucunu öğreneceğiz.

Aynı şekilde Ortaokul 5. sınıf kayıt sonuçları da temmuz ayında açıklanacak.

Veliler şimdi heyecanla çocuklarının hangi okula gideceklerini, e-okul kayıt sonuçlarını yani hangi sınıfa kayıt olacaklarını öğrenmek için bekliyor. Kayıt sonuçlarının açıklanması ile e okula giriş yapacak olan veliler bazen e okul sitesinde sorun yaşayabilirler. e okul giriş esnasında yoğunluk nedeni ile ata alabilirler. Böyle durumlarda yoğunluğun geçmesini bekleyeceksiniz.

Adrese Göre Okul Sorgulama 2023

1.sınıf ve 5. sınıf öğrenci velileri e-okul kayıt sorgulama 2023 ekranından öğrencilerin adrese göre hangi okula kayıt olacağını öğrenebilecek. Adrese göre okul kayıt sonuçları öğrencinin mernis sistemi üzerinden kayıtlı adresine göre otomatik olarak gerçekleşmektedir. Öğrencinin adresi nüfus müdürlüklerinden değiştirildiği takdirde e-okul kayıt sorgulama ekranında öğrencinin kayıt olacağı okul da değişecektir. Veliler adrese göre okul listesinin açıklanmasını bekliyor. Fakat adrese göre okul liselerine direk ulaşılamıyor. Her okulun adres bilgileri her dönemim başından İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından değerlendiriliyor. Çocuğunuzun hangi okula gitmesini istiyorsanız o okulda adres kayıt bilgilerini öğrenebilirsiniz. Yani o okul hangi adresten öğrenci kaydı alıyorsa oraya ikametgahınızı nakil yaptırabilirsiniz.

Çocuğum Hangi Okula Gidecek?

2023-2024 Eğitim Öğretim yılında MEB’in 1. sınıf ve 5. sınıf adrese dayalı kayıt sonuçları e-okul kayıt sorgulama sitesi e-okul.meb.gov.tr sitesinde açıklandığında( her yıl temmuz ayında) öğrencinin kayıt olacağı okulu, sınıf öğrenebileceksiniz. Çocuğunuzun hangi okula gideceğine sizin oturduğunuz adres yani ikametgah adresinize bağlı. Adresinize en yakın okula MEB 1. sınıf ve 5. sınıf kaydınızı gerçekleştirecek.

Kayıt sonuçlarının açıklanmasının ardından çocuğunuzun hangi sınıfa düştüğünü de e-okul üzerinden öğrenebilirsiniz.

E-Okul Kayıt Sorgulama E-okula Giriş İle Yaşanan Problemler ve Çözümleri

e okul giriş yapan veliler giriş esnasında bazı problemler yaşayabilir. e okul kayıt sorgulama yaparken, e okul 1.sınıf ve 5. sınfı kayıt sonuçlarını öğrenirken e okul hata verebilir. Bazı hatalar ve çözümleri;

  • e Okul Giriş Kodu resimdeki rakamlar görünmüyor!
    Eğere okul girişi sırasında resimdeki rakamlar görünmüyorsa girdiğiniz tarayıcıyı değiştirip farklı bir tarayıcı ile girmeye çalışın(firefox, chrome vb.)
  • e Okul açılıyor fakat Giriş tıklayınca açılmıyor!
    e okula kayıt sorgulama yaparken bilgileri girdiğinizde GİRİŞ butonuna bastığınızda sonuç vermiyorsa sunucu yoğunluğu yaşanıyor olabilir. e okul Sunucu sorunu için biraz bekleyip tekrar denemenizi öneririz.
  • e okul öğrenci bulunamadı hatası!
    e kayıt sonuçları sırasında T.C. Kimlik No ve Doğum Tarihi yanlış girilirse bu şekilde hata verebilir.

e okul girişi ve e okul kayıt sonuçları ile ilgili yaşadığınız problemler varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

E-Okul Kayıt Sorgulama Sonuçları 2023-2024

e okul 1. sınıf ve 5. sınıf e-kayıt sorgulama ekranı şimdilik aktif değil. 2023 2024 e kayıt sonuçları temmuz ortası temmuz sonu gibi aktif olacak. Şimdilik e kayıt sonuçları ekranı direkt olarak e-okul.meb.gov.tr sitesine açılmaktadır. e-okul.meb.gov.tr sitesinden e-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ ve VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ girişleri bulunmaktadır. Bu girişler şu şekilde;

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ: e okula kaydı yapılmış öğrenciler ve velileri için giriş
e-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ: Öğretmen ve İdareciler için e okul giriş ekranı

Yukarıda gördüğünüz gibi e okula kaydı yapılmamış çocuklar e okula giriş yapamazlar. e okul kayıt sonuçları sayfanın ilk başında verdiğimiz linkten öğrenilecek.

e-okul kayıt sorgulama e kayıt sonuçlarını öğrenmek için biraz daha beklemek zorundasınız. Link aktif olduğunda resimdeki gibi bir ekran çıkacak.

e okul kayıt sorgulama 2023 2024 e okul kayıt sonuçları 1. sınıf 5. sınıf
e okul kayıt sorgulama 2019 2020 e okul kayıt sonuçları 1. sınıf 5. sınıf

GİRİŞ KODU: ekranda çıkan rakamlar
T.C. Kimlik No: Öğrenci T.C. Kimlik No
Doğum Tarihi: Öğrenci doğum tarihi bilgisi

Yorumlar (4)

Tüm Yorumlar