Site icon E-Okul 2024

E-Okul Sınıf Şube Öğrenme 2023 2024

2023 2024 e okul sınıf şube öğrenme. Çocuğum hangi sınıfta? 2023-2024 eğitim öğretim yılında çocuklarını 1. sınıfa kayıt yaptıran veliler E-okul VBS girişi yaparak çocuklarının hangi sınıfa hangi öğretmene düştüğünü öğrenebilirler. Ortaokul 5. sınıf ve Lise 9. Sınıf şube öğrenme nasıl yapılır? e okulda şube nerede yazıyor? İşte detaylar…

Yeni eğitim öğretim yılı 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak. Bu sene ilk kez 1. sınıfa başlayacak öğrencilerin kayıtları e okul üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecek. Adrese dayalı kayıt sistemi ile kayıt yapılan 1. sınıf öğrencilerinin hangi sınıfa hangi şubeye düştüğünü e okul üzerinden öğrenebilirsiniz.

e Okul Sınıf Şube Öğrenme 2023 2024

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş yaparak çocuğun sınıfını şubesini öğrenebilirsiniz.

2023-2024 e okul Veli Giriş Nasıl Yapılır?

e-okul.meb.gov.tr sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekrandan Veli bilgilendirme Sistemi butonuna tıklayacaksınız.

Daha sonra giriş için öğrenci bilgileri istenecek.

Öğrencinin T. C. Kimlik No ve Okul Numarası.

1.sınıfa yeni kayıt olan öğrencilerin okul numaraları okul müdürlüklerinden öğrenilebilir.

e okul sınıf şube öğrenmeniz için çocuğun kayıt işlemlerinin yapılmış olması lazım.

e Okul 1. sınıf kayıt iş ve işlemleri yapıldıktan sonra öğrenci okul numarası alacak. 1. sınıf öğrencinin sınıf şube bilgisi eylül ayında netlik kazanır. eylül ayı gibi öğrencinin kesin kaydı yapılır ve okul numarası alır. Böylece e okula giriş yapabilirsiniz. Öğrencinizin sınıf ve şubesini öğrenebilir, sınıf öğretmeninin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Çocuğum Hangi Okula Kayıt Oldu Nasıl Öğrenebilirim?

Çocuğunuzun sınıf ve şubesini öğrenmek için sisteme kayıt işleminin yapılmış yani kesin kaydının e-okul üzerinden onaylanmış olması gerekiyor. Haziran temmuz ayı içerisinde okul kayıt bölgesindeki öğrenciler e-okul sistemi üzerinden ilköğretim okullarının havuzuna atılır. Kayıt bölgesindeki öğrencilerin kesin kayıtları eylül ayı içerisinde tamamlanır. Öğrencinin hangi kayıt bölgesinde, adresinize göre hangi okula kayıt olduğunu aşağıdaki linkle öğrenebilirsiniz.

1.sınıf kayıt işlemleri eylül ayına kadar devam edeceği için adres değişikliğinde sistemdeki kayıt olacağınız okul da otomatik olarak değişecektir.

1.Sınıf Kayıt Olacağı Okulu Nasıl Değiştirebilirim?

e okul kayıt sorgulama yaptığınızda çocuğun kayıt olacağı okulu öğrendiğinizde eğer o okula kayıt yaptırmak istemiyorsanız ya özel okula kayıt alacaksınız ya da adresinizi değiştireceksiniz. Adres değişikliğinde çocuğun kayıt olacağı okul değişecektir. Adres değişikliğinde dikkat etmeniz gereken konu ise sahte adres değişikliği yapmamanız. Aksi takdirde cezai işlem uygulanır.

1. Sınıf Şube Değiştirme, Öğretmen Değiştirme?

Okula kayıt olan 1. sınıf öğrencilerinin sınıf şube işlemleri eokul üzerinden otomatik olarak gerçekleşir. Okul müdürlükleri havuzdaki öğrencileri karma olarak sınıflara böler. Her sınıf için ile 1. sınıf alacak öğretmenler arasından genellikle kura ile öğretmen ataması yapılır. Bazı durumda veliler öğrencinin sınıf şubesini değiştirmek isteyebilir. Bunun için okul idaresine dilekçe verilmesi gerekiyor fakat her başvuru genellikle kabul edilmez. Geçerli bir mazereti olan nadir durumlarda sınıf şube değişikliği yapılır.

1. Sınıf Öğretmen Seçme, Sınıf Öğretmenini Değiştirme?

İlkokul 1. sınıf öğretmenini değiştirebilir miyim? İlkokul 1. sınıf öğretmenini seçebilir miyim? Ne yazık ki böyle bir uygulama yok. Sınıf şube işlemlerinde öğrenciler için öğretmen seçimi söz konusu değildir.

Ortaokul 5. Sınıf Şube Öğrenme e Okul 2023 2024

Ortaokul 5. sınıf kayıtları da ilkokulda olduğu gibi adrese göre yapılıyor. Adrese göre hangi ortaokul kayıt bölgesindeyseniz öğrenci o ortaokulun 5. sınıfına e okul üzerinden otomatik olarak kayıt oluyor. Ortaokul 5. sınıf hangi şubeye kayıt oldu, 5. sınıf şube öğrenmek için e okul veli bilgi sistemine giriş yapmanız gerekiyor.

Ortaokul 5. sınıf okul numarası kayıt olduğunuzda değişecektir. 4. sınıf okul numarası ile artık e okula giriş yapamazsınız. Yeni okul numaranızı okul müdür yardımcısından öğrenebilirsiniz. 5. sınıf kayıtları eylül ayına kadar devam edecek.

Lise 9. Sınıf Şube Öğrenme e Okul 2023 2024

Liseye kayıt olan öğrenciler lisede hangi sınıfta hangi şubede okuyacağınız e okul üzerinden sorgulayabilir. Bunun için öncelikle 9. sınıfta yeni okul numaranızı öğrenmeniz gerekiyor. 9. sınıf okul numarası öğrenebilmek için kayıt olduğunuz lisenin müdürlüğüne başvurmanız gerekiyor. Lise 9. sınıf kayıtları eylül ayına kadar devam edecek. Bu nedenle 9. sınıf şubenizi eylül ayında öğrenebilirsiniz.

2023 2024 1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıf şube öğrenme hakkında sorularınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Exit mobile version