Site icon E-Okul 2024

e Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) 2024

e Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) 2024

E-OKUL VBS Giriş, e-okul veli girişi 2024, e okul VBS, öğrenci ve velilerin e okula giriş yapmaları için MEB tarafından yapılan uygulamadır. MEB e okul VBS apk uygulaması ve e okul VBS web sitesini sizler için paylaşıyoruz…

e-okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi ile tüm öğrenci ve veliler hem telefonlarından hem de bilgisayarlarından öğrenci bilgilerine kolayca ulaşabilecek. İşte e okul VBS giriş linkleri..

e Okul VBS Giriş Yap 2024

e-Okul VBS Uygulaması APK İndir

1- E-OKUL KARNE
e okul VBS ile öğrenci ve veliler e Okul Not Bilgisi menüsü ile karne bilgilerine ulaşabilirler. e okul karne notları dönem sonundan belli olur.

2- E-OKUL TERCİH
e okul tercih işlemleri LGS sonrasından 8. sınıflar için açılır. Ortaokul 8. sınıf öğrencileri lgs tercihlerini e okul üzerinden yapacaklar.

3- E-OKUL DEVAMSIZLIK BİLGİSİ
Öğrenci ve Veliler e okul VBS ile devamsızlık bilgilerini kolayca takip edebilirler.

4- E-OKUL YIL SONU ORTALAMA
Öğrenci ve Veliler eğitim öğretim yılı sonunda öğrenciye ait yıl sonu not ortalamasını e-okul üzerinden sorgulayabilirler. 4. sınıftan 12.sınıfa kadar yıl sonu not ortalaması e okul üzerinden görüntülenebilir.

5- E-OKUL TAKDİR-TEŞEKKÜR
Öğrencilerimizin dönem sonunda not ortalamasına göre takdir mi yoksa teşekkür mü alacağını e okul takdir teşekkür hesaplama uygulaması ile öğrenebilirsiniz.

6- E OKUL ÖĞRENCİ BELGESİ
E okul sitesinden öğrenci belgesi alma yalnızca e-okul yönetim bilgi sistemi yani e okul okul idaresi girişi ile mümkündür . Öğrenci belgesi e okul vbs modülünde yer almamaktadır.

7- E OKUL OKULA BAŞLAMA YAŞI
1. sınıfa ve Anasınıfına kayıt olacak öğrenciler için e okul okula başlama yaşı hesaplama uygulaması faaliyete girmiştir. Öğrencinin doğum tarihine göre hangi okula kayıt olacağını öğrenebilirsiniz. e Okul okula başlama yaşı hesaplama

8- E OKUL KAYIT SORGULAMA
1. sınıf ve 5. sınıfa e okul üzerinden otomatik kayıt olan öğrenciler için e okul kayıt sorgulama sistemi temmuz ayında aktif olmaktadır. 1. sınıf ve 5. sınıf öğrenciler için çocuğum hangi okula kayıt oldu öğrenmek için e okul kayıt sorgulama

e okul öğrenci girişi ve e okul veli girişi VBS üzerinden yapılmaktadır. e okul VBS yani Veli Bilgilendirme Sistemi girişi e-okul.meb.gov.tr sitesine girdiğinizde sağ tarafta bulunan buton ile yapılır.

Yukarıda gördüğünüz Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi tıkladığınızda öğrenci bilgileri ile e okul sistemine giriş yapmış olacaksınız. e-okul web üzerinden bu şekilde giriş yapılıyor. Telefon ve Tablette uygulama ile giriş yapmak için yukarıdaki linkten iOS veya Android için e okul uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

e Okul Nedir?

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığının 2007 yılında açmış olduğum öğrenci yönetim sistemidir. Web sitesi e-okul.meb.gov.tr, eokul.meb.gov.tr ve yurt dışı için eokulyd.meb.gov.tr dir. Mobil uygulaması ise hem iOS market hem de Andorid marketlerde ücretsiz olarak yer almaktadır.

e okul için iki farklı giriş bulunmaktadır.

1- e Okul Yönetimi Bilgi Sistemi Girişi: Bu bölüm okul yönetimi ve öğretmenler için geçerlidir. Okul yönetimi e-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (LGS, İOKBS vb. başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne vb. işlemleri yapabilirken öğretmenler öğrencilerin yazılı sınav notu ile davranış notu gibi iş ve işlemleri yapabilmektedir.

2- e okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) Girişi: Bu bölüm ise öğrenci ve veliler için geliştirilmiştir. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçlarına bu bölümden erişebilirler.

Exit mobile version