23 Mart 2020 Okullar Tatil mi?13 Mart

Korona Virüsü nedeni ile önümüzdeki hafta yani 16 Mart 2020 Pazartesi günü okullar tatil edildi. 1 haftalık tatil sonrasında ise okullarda uzaktan eğitim yapılacak. Peki 23 Mart 2020 Pazartesi okul olacak mı? 23 Mart 2020 okullar tatil mi? Şimdi öğrenci ve Veliler okulların ne zaman açılacağını merak ediyor…

Korona Virüs Tatili Kaç Gün, 23 Mart 2020 Okullar Tatil mi?

Bildiğiniz gibi ülkemizde Korona virüs nedeni ile okullar tatil edildi. Tüm ilkokul, ortaokul ve liselere 1 hafta boyunca tatil olacak. Nisan ayında yapılacak olan 2. dönem ara tatil erkene alınarak 16 Mart 2020 ile 20 Mart 2020 tarihlerinde uygulanacak. Peki bir sonraki hafta yani 23 Mart 2020 tarihinde okullar açılacak mı? Bakanlığın yaptığı açıklamada EBA sitesi üzerinden uzaktan eğitim yapılacak. eba.gov.tr sitesinde duyuru da şu şekilde açıklama yapılmış,

eba uzaktan eğitim korona virüs

eba.gov.tr sitesine girdiğinizde duyuruda,

Sevgili Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler, 23 Mart haftası başlayacak uzaktan eğitim süreciyle ilgili tüm ayrıntılar önümüzdeki günlerde EBA’dan duyurulacaktır.

Yani 23 Mart 2020 Pazartesi itibari ile de okullar kapalı olacak gibi görünüyor. 1 haftalık ara tatil ardından korona virüs tatili uzayabilir.

Bakanlıktan ilerleyen günlerde corona virüs tatil haberi geldiğinde sizlere ileteceğiz.

EBA şifre alma 2020

Giriş ve Üyelik

EBA şifremi nasıl oluştururum?

İki farklı şekilde şifre olulturabililirsin.

a) “EBA Hesabı Oluştur” butonu ile:

Bir defaya mahsus olmak üzere “EBA Hesabı Oluştur” butonuyla veline ya da öğretmenlerine başvurmadan EBA şifreni belirleyebilirsin. Bunun için:

 1. “EBA Hesabı Oluştur” butonuna tıkla.
 2. e-Okul bilgilerini girip “Giriş” butonuna bas.
 3. EBA hesabın için yeni şifreni belirle. Kendinin ya da velinin e-posta adresini ve cep telefonu numarasını gir ve “Şifre Oluştur” butonuna tıkla.
 4. Girmiş olduğun cep telefonu numarasına gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.
 5. Adımları eksiksiz tamamladıysan EBA Giriş ekranına yönlendirileceksin. Bu ekranda TC Kimlik Numaranı ve EBA hesabın için belirlediğin yeni şifreni gir.
 6. Güvenlik kodunu girip ve “Gönder” butonuna bastığında “Ana Sayfa”ya ulaşacaksın.

b) Veline ya da Öğretmenlerinden Birine Başvurarak Şifre Oluşturma:

 1. EBA Giriş ekranında Öğrenci -> EBA yolunu izle. EBA Giriş ekranına yönlendirileceksin.
 2. EBA Giriş ekranında TC Kimlik Numaranı ve velinden ya da öğretmeninden edindiğin tek kullanımlık şifreyi gir.
 3. Güvenlik kodunu gir ve “Gönder” butonuna tıkla.
 4. Bir aktivasyon yöntemi seç:
  1. “Veli Bilgileriyle Aktivasyon”u seçersen açılan ekranda velinin TC Kimlik Numarasını ve ekrandaki güvenlik kodunu girerek “Giriş Yap” butonuna tıklamalısın.
  2. “e-Postayla Aktivasyon”u seçersen “Aktivasyon Kodu Gönder” butonuna basmalısın. Sisteme kayıtlı e-posta hesabına gönderilen aktivasyon kodunu “Aktivasyon Kodunu Gir” bölümüne yazıp ekrandaki güvenlik kodunu girerek “Giriş Yap” butonuna tıklamalısın.
  3. “Cep Telefonuyla Aktivasyon”u seçersen “Aktivasyon Kodu Gönder” butonuna basmalısın. Sisteme kayıtlı cep telefonu numarana gönderilen aktivasyon kodunu “Aktivasyon Kodunu Gir” bölümüne yazıp ekrandaki güvenlik kodunu girerek “Giriş Yap” butonuna tıklamalısın.
 5. Aktivasyon adımını geçtikten sonra açılan ekranda EBA hesabın için “Yeni Şifreni Belirle” ve “Kaydet”e tıkla.
 6. Adımları eksiksiz tamamladıysan EBA Giriş ekranına yönlendirileceksin. Bu ekranda TC Kimlik Numaranı ve EBA hesabın için belirlediğin yeni şifreni girmelisin.
 7. Güvenlik kodunu girip “Gönder” butonuna bastığında “Ana Sayfa”ya ulaşacaksın.

Yorumlar (0)