Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sınavı 202117 Aralık

Bekçi alımı sınavı, 2021 bekçilik sınavı… MEB 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Duyurusunu yayımladı. 2021 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sınav tarihi ve detayları belli oldu. İşte detaylar…

2021 bekçilik sınavına girecek olan adaylar için MEB 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Duyurusunu yaptı. Duyuruda sınav tarihi, bekçilik sınavı konuları ve değerlendirilmesi ile ilgili bilgiler yer alıyor.

2021 Bekçilik Sınavı Ne Zaman?

20 Ocak 2021 Çarşamba günü, saat 14.00
(Bekçilik sınavı daha önce 16 Ocak 2021 tarihinde yapılması planlanıyordu fakat Covid-19 nedeni ile hafta sonu sokağa çıkma yasağından dolayı 20 Ocak 2021 tarihine ertelenmiştir.)

Sınav Merkezi

İstanbul

2021 Bekçilik Sınav Giriş Belgesi

Adaylar sınav giriş belgelerini 13 Ocak 2021 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

Sınav Uygulaması

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına, şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar alınacaktır.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sınavı 2021

2021 Bekçilik Sınavı Konuları

Bekçilik sınavında kaç soru var, bekçilik sınavında hangi konulardan soru çıkıyor?

KONULARSORU SAYISI
Türkçe ( Ortaöğretim düzeyi )20
Sosyal Bilgiler ( İlköğretim düzeyi )15
Fen Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15
Hayat Bilgisi ( İlköğretim düzeyi )15
Matematik ( Ortaöğretim düzeyi) 15
Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi ) 20
GENEL TOPLAM 100

2021 Bekçilik Sınav Soruları ve Cevapları

20 Ocak 2021 tarihinde yapılacak olan bekçilik sınavı soruları ve cevap anahtarları 22 Ocak 2021 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

2021 Bekçilik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

20 Ocak 2021 tarihinde yapılan bekçilik sınavı sonuçları 15 Şubat 2021 tarihinde açıklanacak, sınav sonucunuzu https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden öğrenebilirsiniz.

SINAV DETAYLARI

  • Sınavda çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.
  • Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacaktır.
  • Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava bandajı çıkarılmış şeffaf şişe içinde sgetirebileceklerdir.
  • Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
  • Adaylar, nüfus müdürlüklerince verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlukarekodlu geçici kimlik belgesi/ T.C. kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir.

2021 Bekçilik Sınavı Duyurusu için TIKLA >

Yorumlar (0)