Site icon E-Okul 2024

e Okul Veli Bilgileri İle Giriş 2024

E-Okul VBS giriş 2024, E-Okul’a veli bilgileri ile giriş nasıl yapılır? E okula giriş yapmak isteyen veliler için 2024 e okul veli bilgi sistemi giriş ekranı.

Milli Eğitim Bakanlığının, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin tüm bilgilerinin yer aldığı e-oku’a öğrenci velileri de hem web hem de uygulamadan girebiliyor. Peki veliler e okula nasıl giriş yapacaklar? İşte e okul veli giriş ekranı, e okul veli bilgileri ile giriş…

e Okul Veli Bilgi Sistemi Nedir?

e okul sistemine Öğrenci ve Velilerin girişi için kullanılan sisteme Veli bilgi Sistemi denir. VBS’ye hem e-okul.meb.gov.tr sitesi üzerinden hem de e Okul mobil uygulaması üzerinden giriş yapılabilir.

eOkul Veli Bilgi Sistemi Giriş

E okul VBS yani eokul veli bilgilendirme sistemi giriş için Öğrenci bilgileri istenmektedir. Öğrencinize ait T.C. Kimlik No ve Okul Numarası ile e-okula giriş yapmanız mümkün.

e okul Öğrenci Giriş ekranı da ynı menü üzerinden yapılmaktadır. Hem öğrenciler hem de Veliler e-Okul VBS ile sisteme giriş yaparlar.

e-okul.meb.gov.tr sitesinden veya e okul uygulamasından e okula giriş yaptığınızda öğrenci ile ilgili bir çok bilgiye ulaşmanız mümkün.

Eğitim Öğretim süresince öğrencinin devamsızlık bilgisini e okul üzerinden kontrol edebilir hatta cep telefonunuzu sisteme girerek bilgilendirme mesajı alabilirsiniz.(ücretli)

Öğrencinin yazılı notlarını, ortalamasını ve diploma puanını eokulda görmeniz mümkün. Korona virüs nedeni ile okulların kapalı olmasından dolayı öğrenciler karnelerini alamadılar fakat e okul karne sistemi ile öğrenciler ve veliler karnelerine ulaşabilirler.

LGS sonuçları ve LGS tercih sonuçları da eokul üzerinden öğrenilebilecek. 8. sınıf öğrencileri lise tercihlerini yapabilecek, kontenjan bilgileri e okul sitesinden öğrenebilecek.

2024-2025 1. sınıf ve anaokulu ile 5. sınıf kayıtları e okul kayıt sorgulama sistemi üzerinden öğrenilebilecek. Veliler öğrencilerinin hangi okula kayıt olduğunu sorgulayabilecekler.

e Okul Veli bilgileri ile giriş, 2024-2025 E-Okul Veli Bilgi Sistemi Giriş hakkında sizlere detaylı bilgi verdik. Eğer e okul giriş ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız YORUM bölümünden yazabilirsiniz.

Exit mobile version