Kreşler Kapanacak mı?20 Kasım

Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm okullar uzaktan eğitime devam kararı alınmıştı. Çalışan anneler bu karardan sonra “Anaokulları ve kreşlerde kapanacak mı?” sorusunu sormaya başladı. Konuyla ilgili Bakanlıktan açıklama bekleniyor. İşte detaylar…

Bildiğiniz gibi yüzyüze eğitime geçtiğimiz günlerde yeni alınan kararla 4 Ocak 2020 tarihine kadar ara verilmişti. Bilim kurulunun kararı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tüm okulları 4 Ocak 2020 tarihine kardar uzaktan eğtim ile devam edeceğini duyurmuştu. Ayrıca yeni önlemler kapsamında 20 yaş aldı vatandaşlar da 13.00-16.00 saatleri dışında dışarı çıkma yasağı uygulama kararı alınmıştı. Bu kararların ardından çalışan anne ve babalar kreşler kapanacak mı? sorusunu sormaya başladı. Kreşler ne zaman kapanacak? Kreşler açık kalacak mı? Bu konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı. İşte o açıklama…

Okul Öncesi- Anaokulu ve Kreşler Kapanacak mı?

Bugün konu ile ilgili resmi yazı okullara ulaştı. Gönderilen yazıda anaokulu ve kreşlerin açık kalacağı belirtildi.

Resmi yazıdaki açıklama şu şekilde,
Bakanlığımız ile ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılmasını uygun olacağı değerlendirilmiştir.

İşte o resmi yazı…

anaokulları kreşler kapanacak mı resmi yazı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs nedeniyle kreşlerin tatil olup olmayacağıyla ilgili olarak “Çalışan annelerin okul öncesi kurumlarına çocuklarını verebilmeleri konusunda olumlu bir haber de yansıyacak diye düşünüyorum. Onunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Gün içinde tüm milli eğitim müdürlüklerine, okullara bilgiyi geçmiş oluruz.” dedi.

Konuyla ilgili bugün açıklama yapılması beleniyor. Alınacak kararla kreşlerin durumu netleşecek… Kreşler açık mı kalacak yoksa kapanacak mı?

Yorumlar (0)