Site icon E-Okul 2024

LGS Sonuçları MEB.GOV.TR 2023

LGS Sonuçları MEB.GOV.TR 2020

2023 LGS sonuçları 23 Haziran 2022i3 tarihinde açıklandı. LGS sonuçları meb.gov.tr ve e-okul.meb.gov.tr den öğrenilecek. LGS’ye giren öğrenciler MEB’in LGS sonuçlarını açıklamasını bekliyor. İşte LGS sonuçlarının açıklanacağı sayfa…

LGS sınav sonuçları 23 Haziran 2023 Cuma günü açıklanacak…

4 Haziran 2023 tarihinde yapılan LGS sonuçları 26 Haziran 2023 tarihinde MEB sitesinden açıklanması bekleniyor. Peki öğrenciler lgs sınav sonucunu hangi sayfadan öğrenecek? Aşağıdaki bağlantıdan lgs sonucunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

2023 LGS Sonuçları sonuc.meb.gov.tr

2023 LGS Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

2023 LGS sonuçlarım MEB kılavuzunda 26 Haziran 2023 tarihinde açıklanacağı belirtilmişti. 26 Haziran 2023 tarihinde öğrenciler MEB GOV TR sitesinden lgs sonucunu öğrenebilecek.

LGS Tercih Kılavuzu

LGS Tercih kılavuzu için tıklayınız >

MEB’in LGS sonuçlarını açıklamasının ardından LGS tercih kılavuzunu yayımlayacak ve öğrenciler lise tercih maratonuna başlayacaklar. Öğrenciler lgs puanı ve adrese dayalı lise tercihinde bulunacaklar.

LGS’ye Giren Öğrenciler Kaç Tercih Yapacak?

LGS’ye giren öğrenciler;

LGS’ye girmeyen öğrenciler;

LGS tercihleri ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız >

LGS Tercih Sonuçları

Ortaokul 8. sınıf öğrencileri liselere giriş sınavı olan LGS’ye 4 Haziran 2023 tarihinde girecekler. LGS sınav sonuçlarının Temmuz 2023 tarihinde açıklanması ile birlikte öğrenciler tercih kılavuzunda belirtilen kriterlere göre tercih yapacak. LGS tercih sonuçları da meb.gov.tr sitesinden açıklandıktan sonra öğrencilerin kayıt süreci başlayacak. Fakat lgs tercihlerinde nakiller de yapılabilecek. LGS nakil süreci eylül ayına kadar devam edecek. LGS tercih işlemleri ve lgs tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih lgs kılavuzu yayımlandıktan sonra öğrenilecek.

Exit mobile version