MEB Ekim Ayı Örnek Sorular 2023-2024 LGS16 Kasım

8. sınıf LGS ekim ayı örnek soruları indir. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik yapılacak merkezi sınava ilişkin yani LGS’ye yönelik Ekim ayı örnek soruları MEB tarafından yayımlanacak. LGS ekim ayı örnek soruları yazımızın devamında SAYISAL ve SÖZEL bölümler PDF olarak indirebilirsiniz.

MEB her ay LGS için düzenli olarak örnek soru yayımlıyor. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı için ilk örnek sorular Ekim ayına yayımlanacak. Örnek sorularda;
10 Matematik, 10 Fen, 10 Türkçe, 5 İnkılap Tarihi, 5 İngilicze, 5 Din Kültürü sorusu yer alıyor.

Ekim Ayı Örnek Soruları İndir PDF 2023-2024 LGS

Sözel Bölüm Örnek Sorular için tıklayınız.

Sayısal Bölüm Örnek Sorular için tıklayınız.

Sözel Bölüm Örnek Soruların Çözüm Videosu için tıklayınız. 

Sayısal Bölüm Örnek Soruların Çözüm Videosu için tıklayınız.


2024 LGS Ne Zaman?

Bu sene LGS ne zaman yapılacak henüz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmadı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan sınavlara göre bu sene LGS’nin haziranın ilk haftasında Pazar günü yapılacağını söyleyebiliriz. LGS tarihi belli olduğunda sizlerle paylaşacağız.

8. sınıf öğrencilerinin gireceği LGS için MEB’in her ay düzenli olarak yayımlayacağı örnek sorular ile ilgili 2023 Ekim ayı örnek soruları öğrenciler merakla bekliyor. Bu hafta içinde soruların yayımlanması bekleniyor.

LGS SORU SAYISI 2024

SÖZEL TESTTE HANGİ DERSLER VAR?

Türkçe dersinden 20 Soru
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10 Soru
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 Soru
Yabancı Dil dersinden 10 Soru

SAYISAL TESTTE HANGİ DERSLER VAR?

Matematik dersinden 20 Soru
Fen Bilimleri dersinden 20 Soru

LGS‘de toplam 90 soru yer alıyor.

MEB örnek sorularında sadece yarısı kadar soru yayımlıyor. Türkçe, Matematik ve Fen derslerinden 10 soru, Din Kültürü, İngilizce ve İnkılap Tarihi derslerinden 5 er soru paylaşıyor.

MEB 2018 den bu yana öğrencilere örnek soruları paylaşıyor. Geçen yıl bu örnek soruları kitap haline getirip 8. sınıf öğrencilerine dağıtmıştı. Hatta youtube kanalında örnek soruların çözümlerini paylaşmıştı. Bu sene de lgs örnek soruların çözüm videolarını paylaşması bekleniyor.

LGS örnek soru çözümleri TIKLA >

8. sınıf ekim ayı örnek sorular 2023, LGS örnek sorular 2023 meb örnek sorular yayınlanır yayınlanmaz bu sayfada olacak.

Yorumlar (0)