Mehmetçik Anadolu Lisesi Taban Puanı 202122 Haziran

Çekmeköy Mehmetçik Anadolu Lisesi 2021 Taban Puanı. Mehmetçik Anadolu Lisesi nerede, nasıl gidilir? Mehmetçik Anadolu Lisesi kaç puanla öğrenci alıyor? İşte tüm detaylar…

2021 LGS sonrası öğrenciler hem LGS puanlarına hem de diploma puanlarına göre lise aramaya başladılar. Biz de adrese göre yerleştirme yapılan Çekmeköy Mehmetçik Anadolu Lisesi hakkında bilgi vermek istedik.
Çekmeköy İlçesinde yer alan Mehmetçik Anadolu Lisesi diploma puanı ile öğrenci alan liselerden. Peki Mehmetçik Lisesi nerede, nasıl gidilir, kaç puanla öğrenci alıyor?

Mehmetçik Anadolu Lisesi Taban Puan 2021

Mehmetçik Anadolu Lisesi Nerede?

Adres: Kirazlıdere mh, Subay Lojlanlari No:1, 34788 ÇEKMEKÖY/Çekmeköy/İstanbul
Çekmeköy’de bulunan Mehmetçik Anadolu Lisesi Sarıgazi ilçesine daha yakın bir konumdadır. Sarıgazi girişinde yer almaktadır.
Telefon: 0216 621 41 48
Web: http://mehmetcikanadolulisesi.meb.k12.tr/

Mehmetçik Anadolu Lisesi Nasıl Kayıt Alıyor?

Yerel yerleştirme yani sınavsız yerleştirme. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir. Mehmetçik Anadolu Lisesi adrese dayalı öğrenci alıyor. Yani Çekmeköy bölgesinde ikamet eden öğrenciler kayıt olabiliyor. Bunun için diploma puanına göre sıralama yapılıyor. Peki Mehmetçik Anadolu Lisesi için en az kaç puan lazım?

Mehmetçik Anadolu Lisesi Taban Puan

Mehmetçik Anadolu Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında en düşük 85 diploma puanı ile öğrenci aldı. Bu sene yani 2020-2021 için de muhtemelen 85-90 arası değişecektir. Yani Mehmetçik Anadolu Lisesi için en az 85 diploma puanına ihtiyacınız olacak. Puan başvuran öğrencilere göre değişecektir.

2021 Sınavsız öğrenci alan liselerden İstanbul Çekmeköy ilçesinde bulunan Mehmetçik Anadolu Lisesi hakkında kısaca bilgi verdik. 2021 Mehmetçik Anadolu Lisesi için en az kaç puan lazım bu yazımızda öğrenmiş oldunuz. Mehmetçik Anadolu Lisesi hakkında görüşlerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Yorumlar (1)