Sınavla Öğrenci Alan Liseler Çekmeköy25 Mayıs

Çekmeköyde sınavla alan liseler güncellendi… Çekmeköy Sınavla Öğrenci Alan Liseler ve Puanları. LGS‘ye girecek olan öğrenciler Çekmeköy nitelikli liseler hangisi merak ediyor. İstanbul Çekmeköy’de 2020 2021 eğitim öğretim yılında merkezi sınavla öğrenci alan nitelikli liseler ve puanlarını sizler için hazırladık.

Sınava girecek olan 8. sınıflar hangi liselerin sınavla aldığını, hangi liselerin nitelikli lise olduğunu merak ediyor. Bu yazımızda İstanbul Çekmeköy proje okullarını, İstanbul Çekmeköy sınavla öğrenci alan liseler listesini hazırladık.

2020 LGS yani Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav ile ilgili yayımlanan kılavuzda sınavla öğrenci alacak okullar açıklandı. Çekmeköy ilçesinde 1 okul daha sınavla öğrenci alacak.

İstanbul Çekmeköy Sınavla Öğrenci Alan Liseler

İl / İlçe Okul / BölümSüre Y. Dil Kont. TürüPansiyon2019 Taban Puanı2020 Kontenjan
İstanbul Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
4 Yıl İng. Kız Kız 374,83 60
İstanbul Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi
4 Yıl İng. Erkek 359,51 90
İstanbul Çekmeköy Taşdelen İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi4 Yıl İng. 278,95 60
İstanbul Çekmeköy Özden Cengiz Anadolu Lisesi4 Yılİng.Erkek-Kız200

İstanbul Çekmeköy’de bulunan proje okullarını yani nitelikli liseleri sıraladık. Çekmeköy nitelikli liseler sayısı daha önce 3 iken sınavla alan liseler listesine 2020 yılında Çekmeköy Özden Cengiz Anadolu Lisesinin eklenmesi ile 4 e çıktı. 2020 nitelikli liseler sayısı arttıkça listemiz güncellenecek.

Çekmeköy sınavla alan liseler listesine baktığımızda Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ardından Anadolu Lisesi de eklenmiş oldu. Öğrenciler için 200 Özden Cengiz Anadolu lisesinde 200 kontenjan eklenmiş oldu. 5 derslikte eğitim görecek ve her sınıfta 40 öğrenci olacak.

2020 LGS Ne Zaman?

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları için yapılacak olan merkezi sınav yani LGS 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Sınavda alınan puanla sınavla öğrenci alan liselerden tercih yapılacak. Öğrenciler lgs puanı ile lise tercihi yapacaklar. Fakat ayrıca lgs puanı dışında yerel yerleştirme tercihi de yapılacak. Yani hem sınavla öğrenci alan liseler tercihi hem de sınavsız öğrenci alan liseler için tercih yapılacak. İstanbul Çekmeköy sınavla alan liseler yani lgs puanı ile alan liseleri listeledik. Çekmeköy sınavsız alan liseler en yakın zamanda hazırlayacağız. Sınavsız alan liseler de diploma puanına göre kayıt alacaklar.

Yorumlar (1)