Sınavla Öğrenci Alan Liseler Çekmeköy

sınavla öğrenci alan liseler çekmeköy istanbul nitelikli liseler

Çekmeköy Sınavla Öğrenci Alan Liseler ve Puanları. LGS’ye girecek olan öğrenciler Çekmeköy nitelikli liseler hangisi merak ediyor. İstanbul’da sınavla öğrenci alan nitelikli liseler ve puanlarını sizler için hazırladık.

2019 LGS yani Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav başvuruları başladı. Sınava girecek olan 8. sınıflar hangi liselerin sınavla aldığını, hangi liselerin nitelikli lise olduğunu merak ediyor. Bu yazımızda İstanbul Çekmeköy proje okullarını, İstanbul Çekmeköy sınavla öğrenci alan liseler listesini hazırladık.

İstanbul Çekmeköy Sınavla Öğrenci Alan Liseler

İl / İlçe Okul / BölümSüre Y. Dil Kont. TürüPansiyon2018 Taban Puanı2019 Kontenjan
İstanbul / Çekmeköy
Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
4 Yıl İng. Kız Kız 296.5152
İstanbul / Çekmeköy
Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi
4 Yıl İng. Erkek 287.0107
İstanbul/Çekmeköy
Taşdelen İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
4 Yıl İng.

İstanbul Çekmeköy’de bulunan proje okullarını yani nitelikli liseleri sıraladık. Çekmeköy nitelikli liseler sayısı daha önce 2 iken sınavla alan liseler listesine 2019 yılında Taşdelen İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eklenmesi ile 3 e çıktı. 2019 nitelikli liseler sayısı arttıkça listemiz güncellenecek.

Çekmeköy sınavla alan liseler listesine baktığımızda Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olduğunu fakat Anadolu Lisesi olmadığını görüyoruz.

2019 LGS Ne Zaman?

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları için yapılacak olan merkezi sınav yani LGS 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak. Sınavda alınan puanla sınavla öğrenci alan liselerden tercih yapılacak. Öğrenciler lgs puanı ile lise tercihi yapacaklar. Fakat ayrıca lgs puanı dışında yerel yerleştirme tercihi de yapılacak. Yani hem sınavla öğrenci alan liseler tercihi hem de sınavsız öğrenci alan liseler için tercih yapılacak. İstanbul Çekmeköy sınavla alan liseler yani lgs puanı ile alan liseleri listeledik. Çekmeköy sınavsız alan liseler en yakın zamanda hazırlayacağız. Sınavsız alan liseler de diploma puanına göre kayıt alacaklar.

2019 LGS başvuru kılavuzunu okumak için tıklayınız >

İstanbul’daki nitelikli liselere ulaşmak için tıklayınız >

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here