2024 LGS Sınav Giriş Belgesi30 Nisan

2024 LGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? 2024 LGS sınav giriş belgesi nereden alınır? LGS’ye nerede gireceğim? LGS’ye hangi okulda gireceğim?

2 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan LGS’de öğrenciler sınava kendi okullarında girmeyecekler. LGS’ye daha önceki yıllarda olduğu gibi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirleyeceği okullarda girecekler. Peki LGS’ye hangi okulda girecek nasıl öğrenecek? lgs sınav giriş belgesini nereden alacak? İşte tüm detaylar.

LGS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

LGS sınav giriş yerleri 24 Mayıs 2024 tarihinde açıklanacak.

LGS Sınav Giriş Belgesi

LGS Sınav Giriş Belgesi Nereden Alınır?

Sınav giriş yerinizi e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden görebileceksiniz. Öğrencinin okuduğu okul müdürlüğü Fotoğraflı sınav giriş belgesini elektronik ortamdan alarak onaylayıp öğrenciye teslim edecek.

Sınav giriş belgelerinizi okulunuzdan alacaksınız.

Kaynak : 2024 Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu

SINAV GİRİŞ YERİ VE BELGESİ
– Öğrencinin sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler 24 Mayıs 2024 tarihinde e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden ilan edilecektir.
– Fotoğraflı sınav giriş belgesi 24 Mayıs 2024 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.
– Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.
– Mücbir sebepten (nakil, zorunlu ikamet değişikliği, mevsimlik işçi, yurt dışından gelmiş olanlar, tayin nedeniyle yer değişikliği gibi) başka illerde bulunan öğrencilerin velileri, öğrencinin durumunu anlatan dilekçe ve belgeler ile sınava girmek istedikleri il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine 28 Mayıs 2024 tarihine kadar başvuru yapacaklardır. Dilekçeler sınav öncesinde oluşturulacak Bölge Sınav Yürütme Komisyonları tarafından değerlendirilerek başvurusu uygun görülen öğrencilerin sınava katılmaları sağlanacaktır.
– Doğal afet, karantina, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi üzerine ÖDSGM’nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.
– Yurt dışında e-Okul Sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler sınav giriş belgelerini 24 Mayıs 2024 tarihinden itibaren, bulundukları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti büyükelçilik veya başkonsolosluklarından alacak ve onaylatacaklardır.
– Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı sınav tedbir hizmeti yer alacaktır.

LGS’ye Nerede Gireceğim, LGS’ye Hangi Okulda Gireceğim?

LGS’ye hangi okulda gireceğim sorusunun cevabını 24 Mayıs 2024 tarihinde e-okul üzerinden öğrenebileceksiniz.

Yorumlar (1)

Tüm Yorumlar