5. Sınıf Kayıt Sonuçları 2019-2020

e okul kayıt sorgulama e kayıt sonuçları 2019 2020

e okul 5. sınıf kayıt sonuçları, 5.sınıf kayıtları, 5. sınıf hangi okula kayıt olacak? 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 5.sınıf gidecek olan öğrencilerin hangi okula kayıt olacağını merak eden veliler için 2019 5. sınıf kayıt sonuçları ile ilgili yazımızı hazırladık. İşte detaylar…

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında ortaokula başlayacak olan çocuklar adrese dayalı kayda göre hangi ortaokula başlayacak, hangi ortaokula kayıt olacak e okul üzerinden öğrenilecek. Öğrenci T.C. Kimlik No ile e-okul üzerinden 5. sınıf kayıt sorgulama yaparak hangi okula kayıt olacağını öğrenebileceksiniz.

2019 5. Sınıf Kayıt Sorgulama e-Okul

e Okul 5. sınıf kayıt sorgulama yapmak için TIKLAYINIZ >

e okul e kayıt sorgulama 2019 2020 1. sınıf

Yukarıdaki linke tıkladığınızda e okul kayıt sorgulama ekranı açılacak. Resimde gördüğünüz gibi Giriş Kodu, T.C. Kimlik No ve Doğum Tarihi bölümlerini doldurarak GİRİŞ butonuna tıklayabilirsiniz. Öğrencinin hangi ortaokula kayıt olduğunu öğrenebilirsiniz.

2019-2020 e Okul Ortaokul Kayıt Sonuçları

e-okul kayıt sorgulama yaparak öğrencinin hangi okula gideceğini öğrenebilirsiniz. 5. sınıf hangi okula gidecek mernis sistemi üzerinden adresinize en yakın ortaokula otomatik olarak kayıt yapılacak. Peki adresinize en yakın okul hangisi? Yada adresimdeki okula göndermek istemiyorum ne yapmalıyım? İşte soruların cevapları…

İlkokul 1. sınıf, Ortaokul 5. sınıf ve Lise 9. sınıf kayıtları adrese dayalı kayıt sistemine göre evinize en yakın okula sistem üzerinden otomatik olarak yapılacak.

Ortaokul 5. Sınıf Okul Değişikliği

5. sınıf kayıt sonuçlarına göre öğrencinin kayıt olacağı ortaokul dışında başka bir okula kayıt yaptırmak isteyenler öncelikle adres değişikliği yapmak zorunda. Yapılacak adres değişikliği ile sistem üzerinden otomatik olarak yeni adresinize en yakın ortaokula kaydınız yapılacaktır.

5. Sınıf Kayıtları Ne Zaman 2019 2020

5. sınıf kayıtları 2019-2020 yılı için temmuz ayında başlayacak. Temmuz ayında kayıt yapılacak okul e-okul.meb.gov.tr sitesinden açıklanacak ve veliler kayıt sonucuna göre hangi okula kayıt olduğunu öğrenip kayıt işlemlerini tamamlayacaklar.

5. Sınıf Kayıtları İçin İstenecek Belgeler

5. sınıf kaydında öğrencilerden hangi belgeler isteniyor. Kayıt e okul üzerinden yapılacak kesin kayıt için okula gittiğinizde;
– Nüfus Kayıt Örneği
– Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
– İkametgah Belgesi
– Fotokopi Kağıdı
– Bağış

istenebilir.

2019-2020 5. sınıf kayıt sonuçları, 5. sınıf kayıt sorgulama, 5. sınıf ortaokul hangi okula gidecek konuları ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here