Açık Öğretim Ortaokulu Sınav Tarihleri 2019 AÖO15 Mart

Açık Öğretim Ortaokulu sınav tarihleri 2019 belli oldu. AÖO sınav tarihleri açıklandı. Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri sınavların ne zaman yapılacağını merak ediyor. İşte 2019 aöo sınav tarihleri…

MEB Aöo resmi internet sitesi aio.meb.gov.tr sitesinde Aöo sınav takvimi yayımlandı. 2019 2.dönem aöo sınav tarihi belli oldu. İşte sınav tarihi ve sınav saatleri…

2019 Açık Öğretim Ortaokulu Sınav Tarihleri

AÖO 2.Dönem Sınav Tarihi: 6 NİSAN 2019
AÖO 3.Dönem Sınav Tarihi: 6 TEMMUZ 2019

AÖO sınav tarihlerine baktığımızda 2.dönem sınavları 6 nisan 2019 cumartesi günü yapılacak ve 2 oturumda gerçekleşecek. Açık Öğretim Ortaokulu sınav giriş belgeleri sınavdan 1 hafta önce açıklanacak. AÖO öğrencileri aio.meb.gov.tr sitesinden giriş yaparak sınav giriş belgelerini alabilecekler.

2019 AÖO Sınav Saatleri

Açık Öğretim Ortaokulu(AÖO) sınav saatleri,
I.Oturum Saat: 09.30
II.Oturum Saat: 14.00

2019 2.Dönem AÖO Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2.Dönem Açık Öğretim Ortaokulu sınav sonuçları 30 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçlarına aio.meb.gov.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Tarihleri 2019-2020

AÖO 2019 kayıtları
2.Dönem Kayıtları 9 Ocak – 6 Şubat 2019
3.Dönem Kayıtları 2 Mayıs – 14 Mayıs 2019
1.Dönem Kayıtları 21 Ağustos – 4 Ekim 2019

Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Ücretleri 2019

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri, mezun olana kadar her dönemde Kayıt Yenileme Sınav ücreti ödemeleri gerekmektedir.Bir dönem için Kayıt Yenileme ücreti, 30 TL olarak belirlenmiştir. Ücret muafiyeti durumunda olan öğrenciler mezun olana kadar her dönem en yakın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurarak kayıt yenileme işlemini yaptıracaklardır.Bu işlemi yaptırmayanlar dönem sınavlarına katılamazlar. Öğrenci adayı, T.C. kimlik numarası ile T.C.Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası bankamatiklerine(ATM) ya da ilgili bankaların internet bankacılığı üzerinden 30 TL ödeyecektir. https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile sınav bedelini yatırabilirsiniz. Kayıt yenileme sınav bedelinin yanı sıra kayıt yenileme işlemi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden yapılacaksa 5 TL’da, Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya kurumda görevli ilgiliye makbuz karşılığında ödenecektir. Kayıt Yenileme Sınav Bedeli ödendiği sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kaydınızın aktifleşmesini engeller. Bunun için Sınav bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz. Açık Öğretim Ortaokulu kayıt ücreti 2019 yılı için yukarıda belirtildiği gibi 30 + 5 TL dir.

AÖO sınav tarihleri 2019 ve aöo kayıtları ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz. 2019 2.dönem aöo sınavına girecek öğrenciler için 6 Nisan 2019 aöo sınav soru ve cevaplarını sitemizden yayınlayacağız. Sınavdan sonra sitemizde aöo sınav sorularını bulabilirsiniz.

Açık Öğretim Ortaokuluna Kimler Başvurabilir?

1. Örgün Eğitim Kurumları için belirlenecek olan eğitim-öğretim yılı başlangıç tarihi itibarı ile 14 yaşından gün alanlar. Ancak; özel eğitime muhtaç, tutuklu hükümlü, ıslah evindekiler ve bir yıldan fazla süreli kamu görevlisi ebeveynine bağlı olarak yurt dışına çıkmak zorunda kalanlarda yaş sınırı aranmaz.

2. İlkokul mezunları ve 4. sınıfı bitirenler,

3. İlköğretim ya da ortaokullarının 5, 6, 7 veya 8. sınıfından ayrılanlar,

4. Ortaokuldan ayrılanlar veya ortaokulu dışarıdan bitirme sınavına başvurup mezun olamayanlar,

5. Yetişkinler II. Kademe Eğitimi Başarı Belgesi olanlar,

6. Yurt dışında öğrenim görüp en az ilkokul 4. sınıfını bitirenler düzeyinde denklik belgesi olanlar.

Yukarıdaki şartlara uyan adaylar açık öğretim ortaokuluna kayıt yaptırabilir ve yılda 3 kez açık öğretim ortaokulu sınav a girerek ortaokul mezunu olabilirler.

Açık Öğretim Ortaokulu iş takvimi için tıklayınız >

Açık Öğretim Ortaokulu(AÖO) ile ilgili tüm haberler için tıklayınız >

Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri için tıklayınız >

Ortaokul diploması nasıl alını tıkla >

Yorumlar (1)

Tüm Yorumlar