Adrese Göre Kayıt Sorgulama (İlkokul-Ortaokul)30 Nisan

2024-2025 Eğitim Öğretim yılında 1. sınıfa veya 5. sınıfa gidecek öğrencilerin adrese göre hangi okula kayot olacaklarını e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan adrese göre kayıt sorgulama yaparak e-kayıt sonucuna göre hangi ilkokula yada hangi ortaokula kayıt olacağını, çocuğunuzn hangi okula gideceğini sorgulayabilirsiniz.

Adrese Göre Kayıt Sorgulama e-Kayıt Sonuçları 2024 2025

Çocuğum Hangi Okula Gidecek 2024 2025

Çocuğunuzun hangi okula gideceğini, nereye kayıt olduğunu aşağıdaki balantıdan hemen öğrenebilirsiniz.

İlköğretim Okulları Adrese Göre Kayıt Okulu Sorgulama (e-Kayıt) ekranı aşağıdaki gibi gelecek. Adrese göre kayıt sorgulama nasıl yapılır işte detaylı anlatımı…

Çocuğun Hangi Okula Kayıtlı Nasıl Öğrenebilirim e-devlet?

2024 2025 ekayıt sorgulama e devlet giriş

Daha sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayarak e-devlet girişi yapıyoruz.

E-devlet girişi için T.C. Kimlik No ile e-Devlet Şifresi bilgilerini girmeniz gerekiyor.

Adrese Göre Okul Kayıt Bilgileri” ekranından T.C. Kimlik Numarası ve Adı-Soyadı bilgileri bulunan öğrencinizin “e-Kayıt Sonuç” butonu ile çocuğunuzun hangi okula gideceğini, kayıt olacağını öğrenebilirsiniz.

Bu hizmet öğrenci velileri tarafından, yeni başlayacak eğitim ve öğretim yılı itibarıyla yaşı gereği okul öncesi, ilkokul 1. ve ortaokul 5. sınıfa kayıt olacak çocuklarının MERNİS-Ulusal Adres Veritabanında kayıtlı güncel ikametgah adreslerine göre kayıtlarını yaptırabileceği, kayıt bölgelerinde yer alan resmi okulların sorgulanmasında kullanılacaktır.

İlgili mevzuat hükümleri gereği e-Kayıt işlemleri e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden merkezi olarak Temmuz ayının birinci haftası itibarıyla bir defaya mahsus yapıldığından, e-Kayıt işlemleri kapsamında Temmuz ayının ilk iş günü itibarıyla öğrencilerin ikametgah adreslerinin MERNİS-Ulusal Adres Veritabanı üzerinde doğru, eksiksiz ve güncel bir şekilde kayıtlı olması gerekmektedir.

Adres Tutmayan Okula Kayıt Nasıl Yapılır?

Adresinize göre kayıt sonuçlarını öğrendikten sonra o okula kayıt yaptırmak zorudasınız. Fakat bazı veliler “adres tutmayan okula kayıt nasıl yapılır ” sorusunu soruyor. Bunun cevabı ise şu şekilde,
1- Adres değişikliği yapmak
Eğer adres değişikliği yaparsanız ekayıt sonucunun değişecek ve artık yeni adresinize yakıun bir okul çıkacak. Fakat bunu yaparken dikkat etmeniz gerekiyor. Yanlış adres beyanında bulunan vatandaşlar tespit edildiğinde para cezası ile karşılaşabiliyorlar. Ayrıca okul müdürlükleri bunun önüne geçmek için kayıtta o adreste oturduğunu kanıtlaması için o adresi gösterir elektrik veya su aboneliği ile ilgili fatura istiyor.
2- 1.sınıf ve 5. sınıf kayıtlarında eğer okulların kontenjanları dolmamışsa yani kendi adres bölgesinden yeterli öğrenci kaydı yapamazsa kura ile diğer bölgelerden kayıt alabiliyor. Bunun için okul müdürlüğü ile görüşmeniz gerekiyor.
3- İş yeri adresinize yakın bir okula kayıt yaptırabilirsiniz. Eğer ev adresinize yakın okula kayıt yapıtrmak istemiyorsanız iş yeri adresinize yakın okul için de kayıt hakkınız bulunuyor.

Okul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2024 2025?

İlkokul 1 Sınıf Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2024 2025?

2024 2025 Eğitim Öğretim yılı için ilkokul kayıtları 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak.

Anaokulu-Anasınıfı Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2024 2025?

Anaokulu ve Anasınıfı kayıtları 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak.

Ortaokul kayıtları 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak. Lise kayıtları ise LGS tercihleri sonrasında Temmuz ayının son haftası ile Eylül ayına kadar devam edecek.

2024 kaç doğumlular okula gidecek?

2024 1. Sınıfa Kaç Aylıkken Başlanır?

72 aydan büyük çocukar 1. sınıfa kayıt olacak. 2024 2025 yılı için EYLÜL 2018 doğumlular ve daha önce doğan çocuklar 1. sınıfa kayıt yaptıracak. İşte 2024-2025 kayıt yaşı hesaplama tablosu.

2024 2025 kayıt yaşı tablosu

Yukarıda sizlere 2024 2025 eğitim öğretim yılı için adrese göre kayıt sorgulama ve ilkokul 1. sınıf e kayıt sonuçları, 5. sınıf e kayıt sonuçları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Çocuğunuzun hangi okula kayıt olduğu ile ilgili merak ettiğiniz soruları yada e devlet e kayıt sorgulama ile ilgili yaşadığınız problemleri buradan yazabilirsiniz.

Yorumlar (0)