Arnavutköy Sınavla Öğrenci Alan Liseler13 Nisan

İstanbul Arnavutköy Sınavla Öğrenci Alan Liseler hangileri. Arnavutköy’de hangi liseler sınavla alacak? LGS’ye girecek olan öğrenciler LGS sonrası sınav puanı ile hangi liseleri seçebilecekler? İşte İstanbul Arnavutköy sınavla öğrenci alan liseler, taban puanları ve kontenjanları…

2021 LGS’ye girecek olan öğrenciler LGS puanı ile hangi okulları seçebileceklerini merak ediyor. MEB e-okul sitesinde merkezi sınavla öğrenci alacak liselerin listesini yayımladı. Biz de e-okul.org sitesi olarak İstanbul’daki nitelik liseleri ilçe ilçe ayrı ayrı hazırladık. İşte İstabul Arnavutköy sınavla öğrenci alan liseler ve taban puanları, kontenjan sayıları…

İstanbul Arnavutköy Sınavla Öğrenci Alan Liseler-Taban Puanları

  Okulun Adı Öğretim Şekli Pansiyon Durumu Yerleştirme Şekli   Kontenjan 2018 Taban Puan 2019 Taban Puan
İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız/Erkek Yok Merkezi/Yerel 60  –  
İTO İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi   Kız/Erkek   Erkek Merkezi   90 265.1360    
Şehit Selçuk Gürdal Anadolu Lisesi Kız/Erkek Kız/Erkek Merkezi 60 310.0219  

İstanbul Arnavutköy nitelikli liselere baktığımızda sınavla öğrenci alan 3 adet lise görüyoruz. Geçen yıl 2 olan sayı bu sene 3 e çıktı. İstanbul Arnavutköy’deki nitelikli liseler 1 adet Anadolu Lisesi, 1 adet Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 1 Adet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Okulların özelliklerini görmek için tıklayıp okulu inceleyebilirsiniz.

2021 LGS Ne Zaman?

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları için yapılacak olan merkezi sınav yani LGS 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak. Sınavda alınan puanla sınavla öğrenci alan liselerden tercih yapılacak. Öğrenciler lgs puanı ile lise tercihi yapacaklar. Fakat ayrıca lgs puanı dışında yerel yerleştirme tercihi de yapılacak. Yani hem sınavla öğrenci alan liseler tercihi hem de sınavsız öğrenci alan liseler için tercih yapılacak. İstanbul Arnavutköy sınavla alan liseler yani lgs puanı ile alan liseleri listeledik. Arnavutköy sınavsız alan liseler en yakın zamanda hazırlayacağız. Sınavsız alan liseler de diploma puanına göre kayıt alacaklar.

İstanbul Arnavutköy’deki LGS puanı ile öğrenci alan liseler ve 2018 taban puanlarını sizler için hazırladık. İstanbul’daki diğer liseleri görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2019 LGS başvuru kılavuzunu okumak için tıklayınız >

İstanbul sınavla öğrenci alan liseleri görmek için tıklayınız >

Yorumlar (1)