İstanbul Sınavla Öğrenci Alan Liseler 2019-202013 Nisan

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı İstanbul sınavla öğrenci alan liseler açıklandı. İstanbul sınavla alan liselerini sıraladık, sınavla öğrenci alan liselerin taban puanları ve detayları aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

2019 yılı LGS başvurularının başlaması ile e Okul sitesinden Merkezî Sınavla Öğrenci Alacak Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik Programları ve Özel Program ve Proje Uygulayan Ortaöğretim Kurumları listesi yayımlandı. Bu listeden İstanbul sınavla öğrenci alan liseler ayrı olarak sizlere hazırladık. Aşağıdaki listede İstabul’daki nitelikli liseler ve bu liselerin 2018 yılı taban puanları ve kontenjan sayılarını inceleyebilirsiniz.

2019-2020 Sınavla Öğrenci Alan Liseler İstanbul

Merkezî Sınavla Öğrenci Alacak Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik Programları ve Özel Program ve Proje Uygulayan Liselerin Listesi(EK-2)

İstanbul’daki nitelikli liseleri ilçe ilçe hazırladık. İlçe İlçe hangi okullar sınavla alacak işte İstanbul’daki tüm nitelikli liseler…

İstanbul Aranvutköy Sınavla Öğrenci Alan Liseler TIKLA >
İstanbul Ataşehir Sınavla Öğrenci Alan Liseler TIKLA >
İstanbul Çekmeköy Sınavla Öğrenci Alan Liseler TIKLA >

2019 LGS Ne Zaman?

2019 Liselere Giriş Sınavı olarak bilinen sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavı 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak.

2019 LGS Örnek Soruları İndir

Ortaokul 8.sınıf öğrencileri her ay yayınlanan LGS örnek sorularını bu sayfadan indirebilirler.

Sınavla Öğrenci Alacak Liselere listesini indirmek için tıklayınız >

Yorumlar (2)