Kreşler Ne Zaman Açılacak? Kreşler Açılacak mı?21 Mayıs

Koronovirüs nedeni ile kapatılan kreşler açılacak mı? Kreşler ne zaman açılacak? Kreşlerin açılacağı tarih belli oldu… İşte kreşlerin açılacağı tarih..

Mart ayından bu yana ülkemizde eğitim öğretime ara verilmiş, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreş ve anaokulları da kapatılmıştı. Koronovirüs vaka sayısının azalması ile yavaş yavaş normalleşmeye başlanılmasıyla kreşlerin de ne zaman açılacağı belli oldu. Peki kreşler ne zaman açılacak.

Kreşler Ne Zaman Açılacak?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan okulların açılmayacağını ve eylül ayında yeni eğitim öğretim yılında açılacağını açıklamıştı. Fakat özel kreş, anaokulu ve bakımevleri 15 hazirandan itibaren açılmaya başlayacak.

Kreşler 15 Haziranda açılacak…

Konu ile ilgili açıklama şu şekilde,

Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okulların eğitim-öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim-öğretim yılı önümüzdeki önümüzdeki eylül ayında başlayacaktır. Bakanlığımızın yaz aylarındaki kurs ve benzeri faaliyetleriyse kendi takviminde devam edecektir. Üniversitelerle ilgili duyuruyu YÖK zaten daha önce yapmıştı. Kreşler ve gündüz bakımevleri 15 Haziran’da faaliyete geçecektir.

Erdoğan’ın kreş ve anaokulların açılması ile ilgili açıklamasına göre haziran ayının 15 itibari ile kreş ve özel anaokulları açılacak.

kreşler ne zaman açılacak

İş yerleri de yavaş yavaş normalleşmeye başladığı içi evd eçalışmasını sürdüren çalışanlar iş yerlerine dönmeye başlayacak. Çalışan anne ve babaların en çok merak ettiği konu ise okullardı. Özellikle küçük yaştaki çocukların yani kreşe giden çocukların durumu da netleşmiş oldu. Özel anaokulları ve kreşler haziran ayında açılacak. Peki kreşlerde korona virüs önlemleri nasıl olacak? Veliler şimdi bunu merak etmeye başladı. Kreşe giden çocuklar maske takacak mı? Kreşte beslenme nasıl olacak? Kreşte sınıflar kaç öğrenci olacak?

Bu soruların cevapları ilerleyen günlerde netleşecek. Milli Eğitim Bakanlığı kreşlerle ilgili açıklama yapacaktır. 15 Haziran itibari ile uygun görülen kreşler yavaş yavaş açılacaktır.

Yorumlar (1)

Tüm Yorumlar