MEB Bedava Tablet Bilgisayar Ne Zaman Verilecek?6 Ekim

MEB okullarda ücretsiz tablet bilgisayar dağıtacak. Uzaktan eğitim devam ederken tablet ve bilgisayarı olmayan öğrenciler okullarda tablet bilgisayar verilecek. Peki MEB bedava tablet bilgisayar ne zaman verilecek? Kimler bedava tablet alacak? İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Selçuk bu hafta yaptıkları açıklamada ülke genelinde okullarda 500 bin tablet bilgisayar dağıtılacağını açıklamıştı. Peki hangi okullara kaç tane tablet verilecek?

MEB Bedava Tablet Bilgisayar Ne Zaman Verilecek?

500 Bin Tablet Ne Zaman Verilecek?

Önümüzdeki hafta okullarda ücretsiz tablet dağıtılmaya başlanacağı söylendi. 500 bin tablet dağıtılacağını söyleyen Bakan detaylı bilgi vermedi. Bu hafta okullara tablet ile ilgili yazı gelecektir.

Hangi Okullara Tablet Dağıtılacak?

Şu anda hangi okullara kaç tane tablet verileceği netlik kazanmadı. Maddi durumu olmayan öğrencilere tablet verilecek. 500 bin tablet ülke genelindeki okullara bölüştürdüğümüzde okul başına 10 tablet düşüyor. Her okulda durumu iyi olmayan 10 öğrenciye tablet verilmesi bekleniyor.

İstanbul’da bu proje öncesinde bazı ilçe belediyeleri ve kaymakamlıklar okullarda maddi durumu olmayan öğrenciler için laptop kampanyası başlatmıştı. Kaymakamlık ve Belediye’nin ortak yürüttüğü projeyle okullarda maddi durumu yetersiz öğrencilere uzaktan eğitim için laptop bilgisayar için liste yapılmıştı.

Yorumlar (3)

Tüm Yorumlar