Okullar Ne Zaman Açılacak?18 Ocak

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı 1.dönemi sona erdi. Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Öğrenci ve veliler okullar ne zaman açılacak merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı soruya açıklık getirdi. İşte okulların açılacağı tarih…

Covid-19 nedeni ile eğitim öğretim uzaktan eğitim olarak devam ediyor. EBA ve Zoom üzerinden canlı ders gören öğrenciler okulların açılacağı günü iple çekiyor. 1.dönem 22 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. Peki 2.dönem okullar ne zaman açıkacak? 2.dönem okullarda yüzyüze eğitim olacak mı?

Okullar Ne Zaman Açılacak 2021-2022

2021-2022 II.Dönem Başlama Tarihi: 15 Şubat 2022

2.dönem 15 Şubat 2022 tarihinde başlayacak peki 2.dönem okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlı Selçuk, hedeflerinin okulları 15 Şubat 2022 tarihinde kademeli olarak açmak olduğunu fakat bu tarihten 10 gün önce durumun netleşeceğine vurgu yaptı.

Milli Eğitim Bakanı açıklamasında, “15 Şubat’tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar. Türkiye’deki durumun akışı nasıl diye baktığımızda bizim okulları açma hazırlığımız ve salgın seyrinin olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi konu ile ilgili olarak, “6 aydan önce bunu (toplumsal bağışıklığı) sağlamak mümkün değil. Hatta yıl sonunu bile bulabilir. Biz öncelikle okulları açmayı hedefliyoruz. Günlük vaka sayıları onbinlerden biraz düşüp de test pozitiflik oranlarımız yüzde 5’in altına indiğinde bunu düşünebileceğiz. Yani rakamların günlük binlerin altına indiğini görmemiz gerekiyor. Ancak o şekilde okul açarak serbestleşmeye gitmek gerekiyor. Şu an çocukların durumu gerçekten çok kötü. Eğitim yönünden çok eksik kaldılar. Çok sıkıntılı bir durum. Bana kalırsa önceliği okullara vermek gerekiyor. Bunun da Şubat’tan sonrası için olabileceğini düşünüyorum. Bu dönem zaten herkes için kayıp bir dönem oldu.” açıklamasını yaptı.

Okulların açılması ile ilgili yeni gelişmeler oldukça buradan duyuracağız.

Karneler Nasıl Alınacak?

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamaması nedeni ile öğrenci ve veliler karnelerin nasıl alınacağını merak ediyor.

Milli Eğitim Bakanı, karnelerin dijital ortamdan alınacağını belirtti. Öğrenciler karnelerine e-okul üzerinden ulaşabilecekler. Not girişleri ilkokul ve ortaokullarda ders içi performans yönelik verilecek.

İlkokullar açılacak mı?

Ortaokullar açılacak mı?

Liseler açılacak mı?

Bu soruların yanıtını 2 hafta içinde almış olacağız. Bakalım 15 Şubatta okullar açılacak mı? Eğer okullar açılırsa hangi sınıflar okula gidecek?

Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)