1. Sınıf Kayıt Sorgulama 2021 202225 Ocak

2021 2022 Eğitim Öğretim yılında 1. sınıfa gidecek öğrenciler için 1. sınıf kayıt sorgulama yapabileceğiniz e okul kayıt sorgulama linklerini hazırladık. Çocuğunuz hangi okula gidecek e kayıt sonuçlarını görebilirsiniz.

Çocuğum hangi okula kayıt olacak, hangi okula gidecek merak eden veliler 1.sınıf kayıt sorgulama yaparak çocuğunun hangi okula gideceğini öğrenebilir. MEB her yıl e okul üzerinden e-kayıt sorgulama ile 1.sınıf kayıt sonuçlarını açıklıyor. 1.sınıf kayıtlarının sonuçları haziran ayında belli oluyor. İşte 1. sınıf kayıt sorgulama ekranı…

E Okul 1. Sınıf Kayıt Sorgulama 2021-2022

e Okul 1.sınıf kayıt sorgulama yapmak için

e okul e kayıt sorgulama 2021 2022 ,1. sınıf

Yukarıda gördüğünüz gibi e-kayıt sorgulama ekranından sizden bazı bilgiler istenmektedir.

  • GİRİŞ KODU: Resimde gördüğünüz rakamları yazacağınız bölüm
  • T.C. KİMLİK NO: Öğrencinin T.C. Kimlik Numarasını yazacağınız bölüm
  • DOĞUM TARİHİ: Öğrencinin doğum tarihini gireceğini bölüm

Bu bilgileri yazdıktan sonra GİRİŞ butonuna tıklayarak çocuğunuzun hangi okula kayıt olacağını, kayıt olduğunu öğrenebilirsiniz.

e Kayıt Sorgulama Çocuğum Hangi Okula Gidecek, Hangi Okula Kayıtlı?

eokul kayıt sorgulama ekranından çocuğunuz hangi okula gidecek öğrenebilirsiniz. MEB 1.sınıf öğrenci kayıtlarını bildiğiniz gibi adrese dayalı yapıyor. Yani ikametgah adresinize en yakın okula kayıt yaptırmanız için e-kayıt sonuçlarından adresinize en yakın olan okul çıkacaktır.

1.Sınıf Başka Okula Nasıl Yazdırırım?

Bir çok veli 1.sınıf kayıt sorgulama yaptıktan sonra çocuğunu yazdıracağı okulu beğenmediği için başka bir okula kayıt yaptırmak için ne yapması gerektiğini merak ediyor. e okul kayıtlarından farklı bir okula nasıl kayıt yaptıracaksınız.
MEB 1.sınıfları adrese göre kayıt yaptığı için öncelikle hangi okula kayıt yaptırmak istiyorsanız o okulun adresine yakın bir konuta taşınmanız gerekiyor. Öncelikle adres değişikliği yapmanız gerekiyor. Adres değişikliği yaptığınızda artık e okulda öğrencinin okulu yeni kayıt olduğunuz adrese en yakın okul olarak güncellenecektir.

Tabi konut yerine iş yeri de geçerli olacaktır. 1.sınıf okul değişikliği için 1.sınıf okul nakil için çalıştığınız iş yerini de adres olarak göstererek kayıt yaptırabilirsiniz. Çalıştığınız kurum veya iş yerine göre de 1.sınıf okul değişikliği yapmanız mümkün.

Diğer bir seçenek ise kardeşinin gittiği okula kayıt yaptırma. Eğer daha önceki yıllarda farklı bir okula çocuğunuzu kayıt yaptırdıysanız diğer çocuğunuz da o okula kayıt yaptırmanız mümkün.

1.sınıf Kaydı Çok Uzak Bir Okula Çıktı

Bazı durumlarda çocuğunuzun kayıt olacağı okul adresinize çok uzak bir okula da çıkabilir. Bu gibi durumlarda öncelikle nüfus müdürlüğüne giderek adresinizi güncellemenizi ve tekrar e okul üzerinden e kayıt sorgulama ile 1.sınıfa kayıt olacağı okulu sorgulamanızı öneririz. Eğer hala aynı durum devam ederse okul müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

1.Sınıf Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

2021-2022 1.sınıf kayıtları haziran ayında başlayacak. Okulların kapanmasının ardından anaokulu ve 1.sınıf kayıtları başlayacak. e okul üzerinden yaptığınız e kayıt sorgulama sonuçlarına göre okulunuza girerek kesin kaydınızı yapabilirsiniz.

e Okul girişi yapmak için tıklayınız >

2021 2022 1.sınıf kaydı yaptıracak velilerimiz kayıtlarla ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 1.sınıf kayıt yaşı için tıklayınız >

Yorumlar (7)

Tüm Yorumlar