Çocuğum Hangi Okula Gidecek 2020-20216 Temmuz

2020 2021 Eğitim Öğretim yılında okula başlayacak çocuklar için çocuğum hangi okula gidecek, çocuğum hangi okula kayıtlı merak edenler için e okul adrese göre okul sorgulama linklerini hazırladık. İşte 2020-2021 meb adrese göre okul sorgulama sayfası

Çocuğum Hangi Okula Gidecek?

e Okul Kayıt Sorgulama 2020 2021

e okul üzerinden çocuğunuz hangi okula kayıtlı, hangi okula gidecek adrese göre kayıt olacağı okulu sorgulayabilirsiniz.

e okul kayıt sorgulama 2019 2020

Çocuğum Hangi Okula Kayıt Olacak?

Bir çok veli öğrencisinin anaokuluna mı ilkokula mı kayıt olacağını bilmiyor. Peki çocuğum hangi okula gidecek, çocuğum hangi okula kayıt olacak nasıl öğrenebilirim? sorusunu soranlar için anaokulu mu yoksa ilkokula mı kayıt olacak öğrenebileceğiniz 2020-2021 okula başlama yaşı listesini hazırladık. Aşağıdaki okula başlama yaşı tablosunu inceleyebilirsiniz.

2019-2020 eğitim öğretim yılında okula başlama yaşı 69 ay oldu. 69 ay ve daha büyük çocuklar 1.sınıfa kayıt olabilecek. Daha küçük çocuklar ise anasınıfı ve anaokuluna kayıt için yönlendirilecek. Ayrıca 69-72 ay arasındaki çocuklar 1 yıl kayot erteleyebilecekler.

Çocuğum Hangi Okula Kayıt Oldu Sorgula 2020-2021

2019-2020 eğitim öğretim yılında
Anaokuluna başlayacaklar;
İlkokul 1.Sınıfa Kayıt Olacaklar;
Ortaokul 5.Sınıfa Kayıt Olacaklar;
e okul üzerinden kayıt sorgulama yaparak hangi okula kayıt olduğunu öğrenebilecek. Aşağıdaki linki kullanarak e okul adrese göre kayıt sorgulama yapabilirler.

e okul Anasınıfı Kayıt Sorgulamak için tıklayınız >
e okul 1.sınıf kayıt sorgulamak için tıklayınız >
e okul 5.sınıf kayıt sorgulamak için tıklayınız >

e okuldan kayıt sorgulayabilmek için haziran ayını beklemeniz gerekiyor. Haziran ayında kayıtlar başlayacağı için e okul kayıt sorgulama ekranı da haziran ayında açılacaktır. Şu anda 2019 2020 kayıt ekranı aktif.

İlkokulda olduğu gibi ortaokulda da adrese göre kayıt yapılacak. İlkokul 4.sınıfı bitiren öğrenciler adreslerine en yakın ortaokula e-okul üzerinden kayıt olmuş olacak. Ortaokul 5.sınıf hangi okula gideceğini yukarıdaki linklerden kontrol edebilirsiniz.

2020 2021 eğitim öğretim yılı kayıt sorgulama ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.


Yorumlar (18)

Tüm Yorumlar

 • Emine
  Merhabalar 72 ayliklarda erteleme yapilabilecek mi yeni duzenleme ile?
 • ekara
  72 aylık ve daha büyük çocuklar kayıt erteleme yapamıyorlar. Yine de ALO MEB 444 0 632 telefon numarasından bilgi alabilirsiniz yada en yakın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Nuray
  2019-2020 icin çocuğumun hangi okula gideceğini göremiyorum.sayfaya giriş yapamıyorum.daha açılmadımi henüz.
 • ekara
  hayır henüz açılmadı
 • mehmet
  okul kayıt sistemi ne zaman aktif olacak?
 • Akcan
  Sayfa girişinde e kayıt bilgisi görünmüyor. Kayıt sayfası ne zaman açılır? Bir de okula ne zaman gitmeliyiz?
 • Buket
  1.sınıf kayıt sistemi ne zaman açılır.çevremde iki tane ilkokul var cocugumun hangi okula düştüğünü merak ediyorum.
 • ekara
  temmuz ayında açıklanacak
 • Eymen
  2020 2021 anaokulu hangi okula çıktığına bakamıyorum kayıtlar acilmadimi nezaman açılır acaba
 • ekara
  Sonuçlar temmuzda açıklanacak
 • yakup kurt
  Merhaba, çocuğum 2016 mart doğumlu, yaş tablosunda boş kalması durumunda anasınıfı olarak bilgi verilmiş, acaba temmuz ayında açıklanacak sonuçlar kapsamında boş kalma durumununu sistem üzerinden öğrenebilecekmiyim birde boş kalması durumunda sistem çocuğumu adrese dayalı civar anasınıflarından herhangi birisine mi yerleştirecek birde son olarak sistem yerleştirmezse nasıl bir yol izleyeceğim ?? teşekkürler
 • ekara
  sistem üzerindeki sonuçlara göre anaokulu kaydı çıkacak anasınıfı da eylül ayında netleşir boş olup olmama durumu. Ev adresinize en yakın okula kaydı çıkacak. Eğer isterseniz başka bir okula da ön kayıt için bilgi alabilir siniz. Anaokulu ve anasınıfı zorunlu olmadığı için sistem üzerinden kaydı çıkan bir çok öğrenci kayıt yaptırmayacaktır. Bu nedenle okul ile irtibata geçmenizde fayda var.
 • Zeynep
  Linke tıkladığımızda hangi okula kaydolacagi gözükmüyor...
 • ekara
  Temmuzda belli olacak
 • cansu
  linke tıkladığımızda 2019/2020 yılının sayfası karşımıza çıkıyor. Temmuzun ortasına geldik daha ne zaman güncel olacak sayfa
 • ekara
  cansu hanım normalde 1 temmuz 2020 tarihinde kayıtlar sonuçlanacaktı fakat salgın nedeni ile ağustosu bulur
 • Ayhan Kalkici
  Ayhan Kalkici
  Çocuğumuz ilkokul 1. sınıfa başlayacak. İstanbul Maltepe Adatepe'de ikamet ediyoruz. E-okul üzerinden Abdullah Erboz İlköğretim okulunu öğrendik. Bu kesin kayıt yerine geçiyor mu? Hayırsa, kesin kaydı internet üzerinden yapabiliyor muyuz? Şehir dışındayız, Ağustos sonuna kadar donemeyecegiz. Kayıt için okula gitmek zorunluluğumuz varsa, hangi tarihe kadar gitmeliyiz? Son olarak, atama yapılan okul devlet okulu olmasına rağmen, kulağımıza okulun zorunlu bağış ve aidat ödemesi istediği duyumları geldi. Okulun bunu isteme hakkı var mı? Teşekkürler, saygılar sunarım.
 • ekara
  Ayhan Kalkici Bey, eokul da çıkan okul öğrencinin kayıt olacağı okul. Kayıtlar e okul üzerinden yapılıyor okula gitmenize gerek yok fakat okul müdürlüğü kayıt için bir kaç belge isteyebilir belki bunu için müdürlüğü telefon ile arayıp bilgi alabilirsiniz. Kayıt için zorunlu bir aidat istemesi yasal değil sadece gönüllü bağış isteyebilir. Okul aile birliğine gönüllü bağış yapabilirsiniz. 31 Ağustos 2020 tarihinde okullar açılacak(şimdilik öyle görünüyor) 31 Ağustosa kadar okul müdürlüğüne gidebilirsiniz.