Çocuğum Hangi Okula Gidecek 2024 202529 Nisan

2024-2025 Eğitim Öğretim yılı çocuğum hangi okula gidecek, çocuğum hangi okula kayıtlı? sorularını soran veliler için e-okul adrese dayalı okul sorgulama linklerini hazırladık. İşte 2024 2025 e-okul kayıt sorgulama sayfası…

Çocuğum Hangi Okula Gidecek?

e-Okul KAYIT SORGULAMA 2024 2025

e okul üzerinden çocuğunuz hangi okula kayıtlı, hangi okula gidecek adrese göre kayıt olacağı okulu sorgulayabilirsiniz.(1. sınıf ve 5.sınıf adrese dayalı e kayıt sonuçları e-devlet üzerinden açıklandı…)

Çocuğum Hangi Okula Gidecek 2023 2024 e-okul kayıt sorgulama

Yukarıdaki linki kullanarak 2024-2025 Eğitim Öğretim yılında çocuğum hangi okula gidecek öğrenebilirsiniz. e-Okul Kayıt Sorgulama e-okul.meb.gov.tr üzerinden yapılmaktadır. Görselde gördüğünüz gibi öğrencinin kayıt olacağı okulu öğrenebilmeniz için öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Doğum Tarihi bilgilerine ihtiyacınız var.

Adrese Dayalı Okul Sorgulama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Çocuğum Hangi Okula Gidecek Ne Zaman Öğrenebilirim?

Yukarıda vermiş olduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı 2024-2025 Öğretim Yılı Okul Öncesi – İlkokul – Ortaokul e-Kayıt Sonuçları sayfası her yıl temmuz ayında güncellenir. Yani 2024-2025 e-okul kayıt sonuçları temmuz ayında açıklanacak. Adrese dayalı okul sorgulama yapabilmek için temmuz 2024 tarihini beklemeniz gerekmektedir. Anne ve Babalar çocuklarının kayıtlarını da bu tarihten sonra yapacaklar.

Çocuğum anaokuluna mı, anasınıfına mı yoksa 1. sınıfa mı gidecek?

Veliler e-okul kayıt sorgulama sonuçlarının açıklanmasından önce de çocuğunun hangi okula gideceğini, hangi okula kayıt olacağını aşağıdaki tablodan öğrenebilirler. Aşağıdaki 2024-2025 kayıt yaşı tablosu yer almaktadır. Tabloyu inceleyerek çocuğunuzun hangi okula gidebileceğiniz öğrenebilirsiniz.

Çocuğum Hangi Okula Kayıt Olacak? Anaokuluna mı Anasınıfına mı 1. Sınıfa mı Gidecek?

2024 ve 2025 Okula Başlama Yaşı Tablosu 2024 ve 2025 okula başlama tarihi 1.sınıfa başlama yaşı tablosu 2024 2025 2024 okula başlama YAŞI TABLOSU 2024 ve 2025 Okula Başlama Yaşı hesaplama E-Okul yaş HESAPLAMA 2024 okul YAŞI HESAPLAMA Okul yaşı HESAPLAMA

Bir çok veli öğrencisinin anaokuluna mı ilkokula mı kayıt olacağını bilmiyor. Peki çocuğum hangi okula gidecek, çocuğum hangi okula kayıt olacak nasıl öğrenebilirim? sorusunu soranlar için 2024-2025 okula başlama yaşı tablosunu hazırladık. Aşağıdaki okula başlama yaşı tablosunu inceleyebilirsiniz.

2024 2025 kayıt yaşı tablosu

2024-2025 eğitim öğretim yılında okula başlama yaşı 69 aydan başlıyor. 69 ay ve daha büyük çocuklar 1.sınıfa kayıt olabilecek. Daha küçük çocuklar ise anasınıfı ve anaokuluna kayıt için yönlendirilecek. Ayrıca 69-72 ay arasındaki çocuklar 1 yıl kayıt erteleyebilecekler. 72 ay ve daha büyükler ise zorunlu olarak 1.sınıfa kayıt olmak zorunda.

Çocuğum Hangi Okula Kayıt Oldu Sorgula 2024-2025

2024-2025 eğitim öğretim yılında
Anaokuluna başlayacaklar;
İlkokul 1.Sınıfa Kayıt Olacaklar;
Ortaokul 5.Sınıfa Kayıt Olacaklar;
e okul üzerinden kayıt sorgulama yaparak hangi okula kayıt olduğunu öğrenebilecek. Aşağıdaki linki kullanarak e okul adrese göre kayıt sorgulama yapabilirler.

Ayrıca liseye gidecek öğrenciler de e-okul kayıt sorgulama yaparak hangi liseyi kazandıklarını öğrenebilirler. Lise kayıt sonuçları farklı bir sayfada daha sonra duyurulacaktır.

e okul Anasınıfı Kayıt Sorgulamak için tıklayınız >
e okul 1.sınıf kayıt sorgulamak için tıklayınız >
e okul 5.sınıf kayıt sorgulamak için tıklayınız >

e okuldan kayıt sorgulayabilmek için temmuz ayını beklemeniz gerekiyor. temmuz ayında kayıtlar başlayacağı için e-okul kayıt sorgulama ekranı da temmuz ayında açılacaktır. Şu anda 2023 2024 kayıt ekranı aktif.

İlkokulda olduğu gibi ortaokulda da adrese göre kayıt yapılacak. İlkokul 4. sınıfı bitiren öğrenciler adreslerine en yakın ortaokula e-okul üzerinden kayıt olmuş olacak. Ortaokul 5. sınıf hangi okula gideceğini yukarıdaki linklerden kontrol edebilirsiniz.

2024 2025 eğitim öğretim yılı e-okul kayıt sorgulama ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Yorumlar (36)

Tüm Yorumlar

 • Emine
  Merhabalar 72 ayliklarda erteleme yapilabilecek mi yeni duzenleme ile?
 • ekara
  72 aylık ve daha büyük çocuklar kayıt erteleme yapamıyorlar. Yine de ALO MEB 444 0 632 telefon numarasından bilgi alabilirsiniz yada en yakın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Nuray
  2019-2020 icin çocuğumun hangi okula gideceğini göremiyorum.sayfaya giriş yapamıyorum.daha açılmadımi henüz.
 • ekara
  hayır henüz açılmadı
 • mehmet
  okul kayıt sistemi ne zaman aktif olacak?
 • Akcan
  Sayfa girişinde e kayıt bilgisi görünmüyor. Kayıt sayfası ne zaman açılır? Bir de okula ne zaman gitmeliyiz?
 • Buket
  1.sınıf kayıt sistemi ne zaman açılır.çevremde iki tane ilkokul var cocugumun hangi okula düştüğünü merak ediyorum.
 • ekara
  temmuz ayında açıklanacak
 • Eymen
  2020 2021 anaokulu hangi okula çıktığına bakamıyorum kayıtlar acilmadimi nezaman açılır acaba
 • ekara
  Sonuçlar temmuzda açıklanacak
 • yakup kurt
  Merhaba, çocuğum 2016 mart doğumlu, yaş tablosunda boş kalması durumunda anasınıfı olarak bilgi verilmiş, acaba temmuz ayında açıklanacak sonuçlar kapsamında boş kalma durumununu sistem üzerinden öğrenebilecekmiyim birde boş kalması durumunda sistem çocuğumu adrese dayalı civar anasınıflarından herhangi birisine mi yerleştirecek birde son olarak sistem yerleştirmezse nasıl bir yol izleyeceğim ?? teşekkürler
 • ekara
  sistem üzerindeki sonuçlara göre anaokulu kaydı çıkacak anasınıfı da eylül ayında netleşir boş olup olmama durumu. Ev adresinize en yakın okula kaydı çıkacak. Eğer isterseniz başka bir okula da ön kayıt için bilgi alabilir siniz. Anaokulu ve anasınıfı zorunlu olmadığı için sistem üzerinden kaydı çıkan bir çok öğrenci kayıt yaptırmayacaktır. Bu nedenle okul ile irtibata geçmenizde fayda var.
 • Zeynep
  Linke tıkladığımızda hangi okula kaydolacagi gözükmüyor...
 • ekara
  Temmuzda belli olacak
 • cansu
  linke tıkladığımızda 2019/2020 yılının sayfası karşımıza çıkıyor. Temmuzun ortasına geldik daha ne zaman güncel olacak sayfa
 • ekara
  cansu hanım normalde 1 temmuz 2020 tarihinde kayıtlar sonuçlanacaktı fakat salgın nedeni ile ağustosu bulur
 • Ayhan Kalkici
  Ayhan Kalkici
  Çocuğumuz ilkokul 1. sınıfa başlayacak. İstanbul Maltepe Adatepe'de ikamet ediyoruz. E-okul üzerinden Abdullah Erboz İlköğretim okulunu öğrendik. Bu kesin kayıt yerine geçiyor mu? Hayırsa, kesin kaydı internet üzerinden yapabiliyor muyuz? Şehir dışındayız, Ağustos sonuna kadar donemeyecegiz. Kayıt için okula gitmek zorunluluğumuz varsa, hangi tarihe kadar gitmeliyiz? Son olarak, atama yapılan okul devlet okulu olmasına rağmen, kulağımıza okulun zorunlu bağış ve aidat ödemesi istediği duyumları geldi. Okulun bunu isteme hakkı var mı? Teşekkürler, saygılar sunarım.
 • ekara
  Ayhan Kalkici Bey, eokul da çıkan okul öğrencinin kayıt olacağı okul. Kayıtlar e okul üzerinden yapılıyor okula gitmenize gerek yok fakat okul müdürlüğü kayıt için bir kaç belge isteyebilir belki bunu için müdürlüğü telefon ile arayıp bilgi alabilirsiniz. Kayıt için zorunlu bir aidat istemesi yasal değil sadece gönüllü bağış isteyebilir. Okul aile birliğine gönüllü bağış yapabilirsiniz. 31 Ağustos 2020 tarihinde okullar açılacak(şimdilik öyle görünüyor) 31 Ağustosa kadar okul müdürlüğüne gidebilirsiniz.
 • cemre
  ne zaman açıklancak sonuçlar , hangi okula çıktı göremiyorum 1. sınıf
 • ekara
  1 temmuz itibari ile açıklanması bekleniyor
 • İnci Baykal
  İnci Baykal
  Temmuzda açılacak deniyor ama anasınıfları için kayıt almaya başlamış okullar. Bu nasıl oluyor ben anlamadım.
 • Güler
  Benim çocuğum prametüre doğdu eylül ayında 69 aylık oluyo doğum tarihi 18.12.2015 doğumlu birinci sınıfa yollamak istemiyorum napıcam
 • Cennet
  Merhaba ekayit sorgulama ne zaman açılacak
 • Derya
  Merhaba kızım anasinifina gidecek kayıtlar başladı mı
 • Tülay Aktaş
  Tülay Aktaş
  Çocuğumun hanfi ana sınıfına gideceğini hangi tarihte sorgulayabilecegim acaba.
 • Sevgi
  1.sınıf kayıtları temmuzun kaçında açıklanacak hala gözükmüyor
 • Banu
  okul kayıt sistemi ne zaman aktifleşir?
 • Fatma
  1. Sınıf okul kaydı nereye çıkacak bakmak için giriş yapıyorum ama okul numarası istiyor okula başlamamış bir çocuktan nasıl okul numarası istenir ne saçma sistem nasıl ogrenicez nereye kaydi nereye çıkıyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
 • Gulira
  Çocuğum adrese göre hangi ilk okuluna kayıt olduğunu öğrenmek istiyorum. Sistemde kayıt bulunamadı diye çıkıyor. Bu durumda ne yapmam gerekir?
 • HÜSEYİN UMURTAY
  HÜSEYİN UMURTAY
  EŞİM DE BENDE ÇALIŞIYORUZ ÇOCUĞUMU İŞ YERİMİN ORDAKİ OKULA YAZDIRABILIYORMUYUM
 • KHAGANI
  Merhaba benim oglum 4.sinifi bitirdi .benim e devletim olmadığı için hangi okula kayıtlı olduğunu öğrenemiyorum lutfen yardımcı olurmusunuz
 • Serap
  Kızım 31mart 2017 doğumlu yeni okul döneminde 1.sinifa gidebilecek mi
 • nehir
  11 sınıfa geçecekler için sınıflar ne zmn belli olucak
 • FATMA AYMA
  merhaba, lgs sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra çocuğumun gideceği okulu değiştirmek için nakil başvurusu yaptım. 3 ayrı nakil talebim oldu. e-devlet öğrenci naklinde öğrenci no değişikliğini görünce anladım ki okulu değişti. ama e-okul'a giriş yaptığımda sınıf ve öğrenci no dışında hiçbir bilgiye ulaşamıyorum. çocuğumun hangi liseye gideceğini nasıl öğrenebilirim? çok araştırdım. bulamadım.
 • Döndü subaşı
  Döndü subaşı
  Merhaba oğlum anaokuluna vermek istiyorum ocak 6. 2019lu kaydı nezaman yapılıyor

Comments are closed.