2020 LGS Mazeret Sınavı Var mı?30 Mayıs

20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan LGS’nin mazeret sınavı yapılacak mı? Öğrencilerin merakla beklediği sorunun cevabı netleşti. İşte yanıtı…

Ortaokul 8. sınıf öğrencileri liselere giriş sınavına 20 Haziran 2020 Cumartesi günü girecekler. Sınava girecek öğrenciler ve velileri sınavdan önce LGS ile ilgili detayları merak ediyor. Bu detaylardan birisi de mazeret sınavı olup olmayacağı. Herhangi bir sağlık sorunu veya çeşitli nedenlerden dolayı LGS’ye giremeyecek olan öğrenciler için LGS mazeret sınavı var mı? sorusu sorulmaya başlandı.

LGS Mazeret Sınavı Yapılacak mı?

20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan LGS mazeret sınavı olmayacak. LGS’ye çeşitli nedenlerle girmeyen öğrenciler için ne yazık ki mazeret sınavı yapılmayacak. Bu nedenle lgs için tüm hazırlıklarınızı iyi yapın.

2020 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

 Tedavi gören veya Kovid-19 tedavisi gören öğrencilere yönelik ayrı bir sınav hizmetiniz olacak mı?
– Sınav hazırlığı sürecini öğrencilerin sağlığını ve güvenliğini önceleyerek tasarladık. Bu kapsamda koronavirüs tedavisi görmekte olan öğrencilere hastanelerde sınav hizmeti sunulabilecek. ‘Sınav Tedbir Hizmeti’ alınabilmesi için veliler ya da vasiler tarafından, öğrencinin sınava alınacağı adresin yer alacağı dilekçe ve mazeret durumunu bildiren belgeler ile il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerine başvuru yapılması gerekiyor. Dilekçeler, Bölge Sınav Yürütme komisyonlarınca değerlendirilerek öğrencilerin durumuna uygun, ‘Sınav Tedbir Hizmeti’ sunulacak.

LGS İle İlgili Merak Edilenler

 • LGS Ne Zaman Saat Kaçta?
  – 20 Haziran 2020 Cumartesi 1. Oturum Saat: 09.30 2. Oturum Saat: 11.30
 • LGS’de Kaç Soru Var?
  – LGS’de 40 Sayısal 50 Sözel olmak üzere 90 Soru var.
 • LGS kaç dakika sürecek?
  – 1. Oturum Sözel Test 75 Dakika 50 soru
  – 2. Oturum Sayısal Test 80 dakika 40 soru
 • LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
  – Sonuçlar 16 Temmuz 2020
 • LGS’ye maske ile mi girilecek?
  – Evet LGS’de koronavirüs nedeni ile maske takmak zorunlu.
 • LGS’ye hangi okulda gireceğim?
  – LGS’ye kendi okulunuzda gireceksiniz. Hangi sınıfta gireceğinize ise e-okul üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)