LGS Sonuçları MEB.GOV.TR 202016 Temmuz

2020 LGS sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklandı. LGS sonuçları meb.gov.tr ve e-okul.meb.gov.tr den öğrenilecek. LGS’ye giren öğrenciler MEB’in LGS sonuçlarını açıklamasını bekliyor. İşte LGS sonuçlarının açıklanacağı sayfa…

LGS sınav sonuçları açıklandı…

20 Haziran 2020 tarihinde yapılan LGS sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde MEB sitesinden açıklanması bekleniyor. Peki öğrenciler lgs sınav sonucunu hangi sayfadan öğrenecek? Aşağıdaki bağlantıdan lgs sonucunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

2020 LGS Sonuçları sonuc.meb.gov.tr

2020 LGS Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

LGS sonuçlarım MEB kılavuzunda 16 Temmuz 2020 olarak açıklanmıştı. Fakat MEB yetenek sınavı ile öğrenci alacak kurumlar ile ilgili kılavuzunda 13 temmuz 2020 olarak açıklandı. LGS sonuçlarının 13 Temmuz 2020 tarihinde açıklanması bekleniyor.

LGS Tercih Kılavuzu

LGS Tercih kılavuzu için tıklayınız >

MEB’in LGS sonuçlarını açıklamasının ardından LGS tercih kılavuzunu yayımlayacak ve öğrenciler lise tercih maratonuna başlayacaklar. Öğrenciler lgs puanı ve adrese dayalı lise tercihinde bulunacaklar.

LGS’ye Giren Öğrenciler Kaç Tercih Yapacak?

LGS’ye giren öğrenciler;

  • Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 okul tercih edebilir.
    Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir.
  • Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercih edebilir.
  • Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul tercih edebilir.

LGS’ye girmeyen öğrenciler;

  • Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 okul tercih edebilir.
    Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir.

LGS tercihleri ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız >

LGS Tercih Sonuçları

Ortaokul 8. sınıf öğrencileri liselere giriş sınavı olan LGS’ye 20 Haziran 2020 tarihinde girmişlerdi. LGS sınav sonuçlarının 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanması ile birlikte öğrenciler tercih kılavuzunda belirtilen kriterlere göre tercih yapacak. LGS tercih sonuçları da meb.gov.tr sitesinden açıklandıktan sonra öğrencilerin kayıt süreci başlayacak. Fakat lgs tercihlerinde nakiller de yapılabilecek. LGS nakil süreci eylül ayına kadar devam edecek. LGS tercih işlemleri ve lgs tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih lgs kılavuzu yayımlandıktan sonra öğrenilecek.

Yorumlar (0)