E-Okul Sınıf Şube Öğrenme 2024 202529 Nisan

2024 2025 e okul sınıf şube öğrenme. Çocuğum hangi sınıfta? 2024-2025 eğitim öğretim yılında çocuklarını 1. sınıfa kayıt yaptıran veliler E-okul VBS girişi yaparak çocuklarının hangi sınıfa hangi öğretmene düştüğünü öğrenebilirler. Ortaokul 5. sınıf ve Lise 9. Sınıf şube öğrenme nasıl yapılır? e okulda şube nerede yazıyor? İşte detaylar…

Yeni eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2024 tarihinde başlayacak. Bu sene ilk kez 1. sınıfa başlayacak öğrencilerin kayıtları e okul üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecek. Adrese dayalı kayıt sistemi ile kayıt yapılan 1. sınıf öğrencilerinin hangi sınıfa hangi şubeye düştüğünü e okul üzerinden öğrenebilirsiniz.

e Okul Sınıf Şube Öğrenme 2024 2025

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş yaparak çocuğun sınıfını şubesini öğrenebilirsiniz.

2024-2025 e okul Veli Giriş Nasıl Yapılır?

e-okul.meb.gov.tr sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekrandan Veli bilgilendirme Sistemi butonuna tıklayacaksınız.

e okul sınıf şube öğrenme 2020 2021

Daha sonra giriş için e devlet sayfasına yönlendirilkeceksiniz. Buradan e devlet sistemine giriş yapmanız istenecek.

Edevet sistemine T.C. Kimlik No ve Edevlet şifresi ile giriş yapınız.

edevlet sistemine giriş yaptıktan sonra ekranda öğrenci adı ve soyadı ile okul numarası çıkacak. Bu bilginin yanında Veli Bilgilendirme Sistemine Bağlan yazan butona basarak e okula giriş yapabileceksiniz.

Daha önceden veliler e okula aşağıdaki görsellerdeki gibi giriyorlardı. Fakat eokul veli girişi artık e devlet şifresi ile yapılıyor.

—Eski Yöntem…

e okul öğrenci girişi yap 2020 2021

1.sınıfa yeni kayıt olan öğrencilerin okul numaraları okul müdürlüklerinden öğrenilebilir.

e okul sınıf şube öğrenmeniz için çocuğun kayıt işlemlerinin yapılmış olması lazım.

e Okul 1. sınıf kayıt iş ve işlemleri yapıldıktan sonra öğrenci okul numarası alacak. 1. sınıf öğrencinin sınıf şube bilgisi eylül ayında netlik kazanır. eylül ayı gibi öğrencinin kesin kaydı yapılır ve okul numarası alır. Böylece e okula giriş yapabilirsiniz. Öğrencinizin sınıf ve şubesini öğrenebilir, sınıf öğretmeninin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Çocuğum Hangi Okula Kayıt Oldu Nasıl Öğrenebilirim?

Çocuğunuzun sınıf ve şubesini öğrenmek için sisteme kayıt işleminin yapılmış yani kesin kaydının e-okul üzerinden onaylanmış olması gerekiyor. Haziran temmuz ayı içerisinde okul kayıt bölgesindeki öğrenciler e-okul sistemi üzerinden ilköğretim okullarının havuzuna atılır. Kayıt bölgesindeki öğrencilerin kesin kayıtları eylül ayı içerisinde tamamlanır. Öğrencinin hangi kayıt bölgesinde, adresinize göre hangi okula kayıt olduğunu aşağıdaki linkle öğrenebilirsiniz.

1.sınıf kayıt işlemleri eylül ayına kadar devam edeceği için adres değişikliğinde sistemdeki kayıt olacağınız okul da otomatik olarak değişecektir.

1.Sınıf Kayıt Olacağı Okulu Nasıl Değiştirebilirim?

e okul kayıt sorgulama yaptığınızda çocuğun kayıt olacağı okulu öğrendiğinizde eğer o okula kayıt yaptırmak istemiyorsanız ya özel okula kayıt alacaksınız ya da adresinizi değiştireceksiniz. Adres değişikliğinde çocuğun kayıt olacağı okul değişecektir. Adres değişikliğinde dikkat etmeniz gereken konu ise sahte adres değişikliği yapmamanız. Aksi takdirde cezai işlem uygulanır.

1. Sınıf Şube Değiştirme, Öğretmen Değiştirme?

Okula kayıt olan 1. sınıf öğrencilerinin sınıf şube işlemleri eokul üzerinden otomatik olarak gerçekleşir. Okul müdürlükleri havuzdaki öğrencileri karma olarak sınıflara böler. Her sınıf için ile 1. sınıf alacak öğretmenler arasından genellikle kura ile öğretmen ataması yapılır. Bazı durumda veliler öğrencinin sınıf şubesini değiştirmek isteyebilir. Bunun için okul idaresine dilekçe verilmesi gerekiyor fakat her başvuru genellikle kabul edilmez. Geçerli bir mazereti olan nadir durumlarda sınıf şube değişikliği yapılır.

1. Sınıf Öğretmen Seçme, Sınıf Öğretmenini Değiştirme?

İlkokul 1. sınıf öğretmenini değiştirebilir miyim? İlkokul 1. sınıf öğretmenini seçebilir miyim? Ne yazık ki böyle bir uygulama yok. Sınıf şube işlemlerinde öğrenciler için öğretmen seçimi söz konusu değildir.

Ortaokul 5. Sınıf Şube Öğrenme e Okul 2024 2025

Ortaokul 5. sınıf kayıtları da ilkokulda olduğu gibi adrese göre yapılıyor. Adrese göre hangi ortaokul kayıt bölgesindeyseniz öğrenci o ortaokulun 5. sınıfına e okul üzerinden otomatik olarak kayıt oluyor. Ortaokul 5. sınıf hangi şubeye kayıt oldu, 5. sınıf şube öğrenmek için e okul veli bilgi sistemine giriş yapmanız gerekiyor.

Ortaokul 5. sınıf okul numarası kayıt olduğunuzda değişecektir. 4. sınıf okul numarası ile artık e okula giriş yapamazsınız. Yeni okul numaranızı okul müdür yardımcısından öğrenebilirsiniz. 5. sınıf kayıtları eylül ayına kadar devam edecek.

Lise 9. Sınıf Şube Öğrenme e Okul 2024 2025

Liseye kayıt olan öğrenciler lisede hangi sınıfta hangi şubede okuyacağınız e okul üzerinden sorgulayabilir. Bunun için öncelikle 9. sınıfta yeni okul numaranızı öğrenmeniz gerekiyor. 9. sınıf okul numarası öğrenebilmek için kayıt olduğunuz lisenin müdürlüğüne başvurmanız gerekiyor. Lise 9. sınıf kayıtları eylül ayına kadar devam edecek. Bu nedenle 9. sınıf şubenizi eylül ayında öğrenebilirsiniz.

2024 2025 1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıf şube öğrenme hakkında sorularınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Yorumlar (19)

Tüm Yorumlar

 • Kevser
  E okuldan nasıl ögrenecegiz acaba yeni okul yeni okul numarası demek yeni okul numaramızı bilmeden giriş yapamıyoruz
 • Havva
  Ayşe Demirkaya 'nin ortaokul no ve sınıfını öğrenebilirmiyim
 • filiz şahin
  filiz şahin
  ya nerden öğreniyoruz şubeyi ben 6 ya geçtim ama şubemi nerden öğreneceğimi bilmiyorum bilen biri varsa yazsın bura
 • elif
  numarayı ailenizin e devletinden öğrenebilirsiniz ama şubeyi ben bulamadım hiç bir yerden
 • Ela Nur
  Ben 9. Sınıfım hangi şubede olduğum nerde yazıyor çünkü okula kayıtlar oldu
 • ESRA
  KEVSER mobil uygulama olan e-okul VBS den öğrenebilirsin
 • yusuf
  arkadaşlar ebadan bakın şubenize
 • Arda
  Bazı arkadaşlarım şimdiden ebadan şubelerini öğrenmiş fakat ben ebaya girince bir önceki senenin şubesi gözüküyo bilgilerimi güncelleme tuşuda yok nasıl şimdi öğrenirim
 • Bilgi arayan
  Bilgi arayan
  9.sinifi nasıl öğrenebilirim
 • Mihra
  Şubeyi eylul6 ayında acılanacakmış buda saçmalık olacak onca çocuk hangi şubeye gideceğini bilmeksizin bekleyecek açıklasanız daha iyi olurdu herkes sınıfına girer ne siz yoğrulursunuz ne cocuklar
 • abdullatif karali
  abdullatif karali
  okulda hangi şubede okudumu öğrenmek istiyorum
 • Kardelen
  9 sınıf
 • yigithan
  e devletten sınıf numarası öğreniliyor ( meb öğrenci bilgi sisteminden )
 • Bla bla bla ........
  Bla bla bla ........
  Ben okul no mu biliyom nasıl orencem
 • SOMANTA
  ARKADAŞLAR EBADAN ŞUBENİZİ ÖĞRENİBLİRSİNİZ EBA YA GİRİN GRUBLARDAN KENDİ GRUBUNUZU BULUN EĞER ESKİ SINIFINIZA AİT GRUBUNUZ ÇIKIYORSA EYLÜL E KADAT BEKLEMENIZ GEREK O ZAMAN ŞUBELER AÇIKLANIYOR .
 • Ömer
  EBADAN BAKILIYO ŞUBENİZ OKUL NUMARANIZDA E DEVLETTEN BAKIN BEN ÖYLE YAPTIM.
 • Nisanur
  İnternet sitesinden e okula giriş yapıp,veli bilgilendirmeyi seçiyoruz sonrasında istediği bilgileri dolduruyoruz vs..Ancak sorun şu ki ilk sayfayı doldurduğumda ikinci sayfada doğum günümden sonra istediği şey sınıf şubem, ben zaten onu öğrenmek için giriş yapıyorum,yanlış anladığım bir şey mi var acaba?
 • Elif Nur Armağan
  Elif Nur Armağan
  şubemi bilmiyorum
 • Şahan
  Alparslan Anadolu lisesi şube ve okul nosunu öğrenebilirmiyim