Bursluluk Sınavı Konuları 202018 Haziran

2020 İOKBS’ye girecek olan öğrenciler için bursluluk sınavı konuları 2020 yazısını hazırladık. MEB bursluluk sınavında hangi konulardan soru çıkacak, sınava nasıl hazırlanacaksınız bu yazıda bilgi sahibi olacaksınız.

MEB bursluluk sınavı İOKBS 5 Eylül 2020 tarihine ertelendi. Öğrenciler sınava yaz tatili boyunca hazırlanabilecekler. Aşağıda her sınıf için pybs konularını hazırladık. İşte sınıf sınıf İOKBS konuları…

Bursluluk Sınavı Konuları 2020

2020 Bursluluk Sınavında Hangi Konulardan Soru Çıkacak?

2020 İOKBS’de Kaç Soru Çıkacak?

5 Eylül 2020 tarihinde yapılacak olan MEB bursluluk sınavında 100 soru çıkacak. İOKBS’de 100 sorunun dağılımı ise şöyle;

  • Türkçe 25 Soru
  • Matematik 25 Soru
  • Fen Bilimleri 25 Soru
  • Sosyal Bilgiler 25 Soru

2020 İOKBS’de Din Kültürü Çıkacak mı?

2020 bursluluk sınavında Din Kültürü soruları olacak. Din Kültürü soruları Sosyal Bilgiler testi içerisinde yer alıyor. Sosyal Bilgiler testinde 20 soru sosyal bilgiler sorusu son 5 soru ise Din Kültürü veya Sosyal Bilgiler sorusu oluyor. Din dersinden muaf öğrenciler Din soruları yerine son 5 soruyu sosyal bilgiler olarak cevaplayabilecekler.

2020 Bursluluk sınavına hazırlanan öğrenciler İOKBS yani eski adıyla PYBS kazanmak için kaç puan gerekir sorusunu soruyor. 2020 bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan, kaç net gerekir sorularını soranlar için daha önce hazırlamış olduğumuz bursluluk kazanmak için kaç puan lazım yazımıza bakabilirler. Bursluluk sınavı puanınızı hesaplamak için ise aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

2020 Bursluluk Sınavı Konuları 1. Dönem Konuları Olacak

2020 bursluluk sınavı Nisan ayında yapılması planlanırken Covid-19 nedeni ile eylül ayına ertelenmişti. MEB eylül ayında yapılacak 2020 İOKBS için İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVINA ESAS DERSLER KONU, KAZANIM VE AÇIKLAMALAR adıyla ttkb sitesinde dosya yayınladı. Yayınlanan dosyada her sınıf için bursluluk sınavında hangi konulardan sorumlu olacağı her ders için konu ve kazanımları açıklandı. MEB bursluluk sınavı konu ve kazanımları dosyasına ulaşmak için tıklayınız. MEB bu sene öğrencilere sadece 1. dönem konularından sorumlu tutacak. Sorular 1. dönem konularından çıkacak. 2. dönem konularından soru çıkmayacak.